Фонд міжнародної солідарності оголошує набір на проходження стажування для представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади України в органах місцевого самоврядування Польщі “Добре самоврядування”.

Мета набору: зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування України у провадженні адміністративної діяльності та обмін досвідом у використанні добрих практик врядування. 

Тривалість стажування: 2  місяці з можливістю продовження до 4 місяців (в залежності від ситуації в Україні та в залежності від придатності/корисності перебування на стажуванні учасника і можливостей польського органу місцевого самоврядування, що приймає стажера. 

Хто може податись на набір:

 • представники сільських, селищних, міських, районних, обласних рад та представники органів виконавчої влади районного та обласного рівнів, що на момент подачі заявки для участі у набору є працівниками відповідних установ або були працівниками станом на 24.02.2022;
 • мають фізичну можливість перебувати протягом часу стажування або на даний час вже перебувають в Польщі;
 • можуть виділяти не менше 4 годин щодня з понеділка по пятницю протягом 2 місяців на проходження стажування;
 • задекларують намір після закінчення війни повернутись в Україну та працювати в  установах органів виконавчої влади та місцевого самоврядування далі для розвитку України;
 • особа, що претендуватиме на проходження стажування може взяти з собою своїх дітей.

На проходження стажування відібраним учасникам буде підготовлено індивідуальний план стажування, і учасники щомісячно подаватимуть короткі звіти про його виконання. Після закінчення стажування учасниками подаватиметься загальний звіт про проходження стажування.  

Під час стажування учасники отримають: 

 • навички організації економічної сфери розвитку гмін, підтримки розвитку підприємництва;
 • досвід управління екологічними напрямками розвитку гмін, в т.ч. щодо організації роздільного збирання сміття;
 • знання щодо організації  соціального забезпечення мешканцям гміни;
 • порядок роботи з молоддю;
 • провадження діяльності із забезпечення сфери цивільного захисту, зокрема, функціонування Добровільних пожежних команд;
 • забезпечення комунікації з мешканцями та ін. важливих аспектів функціонування органів місцевого самоврядування у  Польщі;
 • організації та функціонування освітньої мережі в органах місцевого самоврядування Польщі. 

Переможцям набору забезпечуватиметься щомісячна стипендія в розмірі мінімальної заробітної плати в Польщі протягом часу стажування. Також надаватиметься допомога з пошуком житла. 

З Положенням набору до програми стажування «Добре самоврядування» можна ознайомитися за посиланням.

Прим.:  

 1. Якщо Ви НЕ маєте закордонного паспорту – нагадуємо, що наявність закордонного паспорта для перетину польського кордону НЕ обовязкова.
 2. Знання польської мови на момент подачі заявки НЕ вимагається, але під час стажування особа, яка відібрана за набором, має докласти зусиль для вивчення польської мови, щоб на момент закінчення стажування мати рівень не нижче А2. 

Термін та спосіб подачі заявки. Для участі в конкурсі просимо заповнити наступну форму за лінком  https://forms.gle/ckJaU2VZ1crTNPZc8 в термін до 18.00 год. 12 квітня 2022 року. 

Відбір буде відбуватись в 2 етапи: 

 1. Аналіз надісланих заявок та відбір потенційних кандидатів на проходження співбесіди.
 2. Проведення співбесіди та відбір до участі безпосередньо у стажуванні.  

Оголошення результатів набору відбудеться не пізніше 29 квітня 2022 року. 

У разі виникнення питань просимо звертатись на ел.пошту lilia.atnazheva@solidarityfund.pl   

Програма стажування «Добре самоврядування» фінансується в рамках програми польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.