«Соціальне таксі + гаряча лінія – засоби соціальної допомоги універсального призначення» – Лосинівська ТГ, Чернігівська обл.

Придбання автотранспорту для функціонування «соціального таксі» та створена гаряча лінія з питань соціального обслуговування населення.

«Соціальне таксі» – спеціально облаштований транспорт, обладнаний для перевезень людей на кріслах колісних та супроводжуючих осіб.

Служба розпочала свою роботу вже з лютого 2021 року.

Загальна вартість проєкту: 508,8 тис. грн.
«Мобільна громада – громадський велопрокат» – Сосницька ТГ, Чернігівська обл.

Створений безкоштовний велопрокат з веломайстернями для забезпечення транспортної доступності соціальних послуг отримувачами (пересування адміністративним центром громади за відсутності громадського транспорту).

Сосницька ОТГ Чернігівської області презентувала безкоштовний громадський велопрокат для мешканців громади. Мета проєкту, реалізованого за підтримки Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні, – зробити соціальні послуги ближчими до отримувачів.

В адміністративному центрі громади немає громадського транспорту, натомість багато мешканців пересуваються велосипедами. Для жителів сільської місцевості є актуальним питання пересування по селищу Сосниця для вирішення, зокрема, і соціальних питань. Тож створення громадського прокату спростило пересування по громаді і наблизило соціальні послуги до людей.

Всього велопарк налічує 25 велосипедів, які безоплатно зможе взяти для прогулянки кожен охочий. Було враховано побажання жителів громади і придбано також дитячі крісла. Також реалізація проекту передбачила встановлення 4 велозупинок (в місцях найбільшого потоку людей) з вуличними веломайстернями, камери відеоспостереження, систему GPS-відслідковування та підсвічування зупинок. А вся ця мережа підживлюється від сонячних батарей. 

Загальна вартість проєкту: 446,0 тис. грн.
Відкритий простір «Кольорове життя» – Ніжинська ТГ, Чернігівська обл.

Створений відкритий простір зі спортивною, розвитковою та концертною зонами на базі територіального центру надання соціальних послуг для людей похилого віку та осіб з інвалідністю.

9 грудня 2020 р. розпочав свою роботу Відкритий простір “Кольорове життя”. Простір був створений за підтримки Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні на базі Ніжинського територіального центру соціального обслуговування для людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Він включає кілька локацій – концертну, ігрову та спортивну. На території вільного простору є вулична сцена, стільці, лавки, альтанка, місце та обладнання для занять фітнесом, місце для відпочинку.

Реалізація проєкту дасть можливість відвідувачам територіального центру переглядати фільми, вистави, організовувати концертні програми і фестивалі, майстер-класи та благодійні ярмарки і виставки творчих робіт, влаштовувати танцювальні вечори та займатися оздоровчою фізкультурою. До роботи над проєктом долучилися також відвідувачі центру – люди похилого віку, оскільки саме вони будуть основними відвідувачами відкритого простору. Разом із командою територіального центру вони створили план реалізації проєкту та висловили свої побажання щодо наповнення простору. Проєкт є особливо актуальним з огляду на карантинні обмеження – тепер у підопічних територіального центру є можливість брати участь в заходах на відкритому повітрі, що дозволить не випадати з соціального життя навіть під час пандемії.

“Життя красиве, коли кольорове” – саме ці слова з пісні стали девізом всієї команди, яка працювала над проєктом, девізом нашої спільної роботи. Ми ставили за мету, створити комфортне середовище для людей, які активно долучаються до громадського життя, які діляться своїми талантами і розвивають їх, демонструючи всім, що поважний вік – це вік можливостей” – підводить підсумки щодо реалізації проєкту директорка територіального центру Інеса Шаповалова.

Загальна вартість проєкту: 499,9 тис. грн.
«Простір активного довголіття» – створення простору для відпочинку та підтримки здорового способу життя для соціально-вразливих груп населення Сновської ОТГ – Сновська ТГ, Чернігівська обл.

8 грудня 2020 року в Сновській ОТГ Чернігівської області відбулося відкриття «Простору активного довголіття» для людей похилого віку Сновщини. Цей проєкт став можливим завдяки підтримці Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні та наполегливій роботі та бажанню Сновської громади зробити простір для навчання та активного відпочинку для старших осіб та осіб з інвалідністю.

У результаті реалізації проєкту проведений ремонт частини приміщень будівлі колишньої стоматологічної поліклініки, що належить громаді та не використовується; придбані спортивні тренажери, меблі, комп`ютерна техніка, мультимедійне обладнання. До виконання проєкту підключилися і міська влада, і громадські організації Сновщини. Зокрема, молодіжна ГО «Лампа» подарувала «Простору активного довголіття» лави для сидіння для тренажерної зали. На базі Простору вже проведена серія освітніх заходів для осіб похилого віку (ознайомчий захід, присвячений реалізацій проєкту, та тематичні заходи) та для працівників комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування» (щодо планування та реалізації роботи новоствореного простору). 

Загальна вартість проекту: 550,0 тис. грн