З 30 листопада по 8 грудня 2022 року для цих українських жінок Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні організувало відпочинково-реабілітаційну поїздку до громади Льондек-Здруй Нижньосілезького воєводства. Супроводжували їх і завжди були поряд дві професійні психологині.
Аби підтримати жінок програма включала в себе 14 реабілітаційних процедур, лікарські консультації, загальнооздоровчі вправи, SPA, екскурсії, зустрічі з психологами, воркшопи, мінеральні води в Dom Zdrojowy та екскурсію до Вроцлава.
«Щоб зрозуміти, наскільки важливою і корисною була ця поїздка, необхідно порівняти обличчя дівчат, коли вони виходили з автобуса в Польщі, а потім коли сідали в автобус, щоб повернутися в Україну. Вони стали світлішими, змінився вираз обличчя і міміка. Неозброєним оком видно, що жінки набралися сил, відпочили, трохи відновили фізичне і психологічне здоров’я. Важливо було змінити картинку – прожити тиждень спокійно без повітряних тривог в мирній країні, пройти процедури, поплавати в басейні, насолодитися джакузі, подихати свіжим гірським повітрям, отримати ресурс від прекрасної природи… Перерахувати все неможливо. Але найголовніше і цілюще – це спілкування. Бути серед своїх. Всі дівчата відзначили, як важливо для них відчувати підтримку і розуміння жителів Польщі. Увага, турбота і бажання допомогти відчувалися кожну хвилину. Дуже важливим у відновленні є розуміння того, що ти не самотня у своїй біді. Навколо тебе є люди, яким ти важлива», – розповіла Олена Трегубенко, психологиня, експертка-консультантка проєкту.
Своїми враженнями поділилися з нами учасниці:
– Тиша та спокій… Важливо, що в групі були лише ті, хто пережив полон. Тобто у нас не було зовнішніх подразників. І це створювало атмосферу безпеки та довіри…
– Організатори все продумали до дрібниць. Відношення, як до своєї родини…
– Ця поїздка мені допомогла знов почати жити повноцінним життям…
– Я знову усміхнена, щаслива ЖІНКА…
– Дівчатам після полону це потрібно…
– Вдячна всім за піклування в такий тяжкий час…
Програма підтримки українських дітей та жінок, які постраждали внаслідок війни в Україні, реалізується Фондом міжнародної солідарності та фінансується Канцелярією Прем’єр-міністра Республіки Польща в рамках Фонду імені блаженного священномученика Климентія Шептицького, який створено з ініціативи Канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.