20 листопада у Києві відбувся спеціальний показ документального фільму «BurningWomen». Стрічка розвінчує стереотип про те, що пожежник — це виключно чоловіча професія, та на прикладах героїнь фільму показує, що справжнє покликання не має гендерних обмежень. 

 Окрім сучасного, творці фільму заглянули в історичний контекст участі жінок у добровільному пожежному русі. Зокрема, представниці підрозділу психологічного забезпечення ГУ ДСНС у Волинській області поділилися архівними знімками та записами про жіночі пожежні команди, які діяли на Волині майже 100 років тому. 

 Серед гостей спеціального показу — представники та представниці ДСНС України, Українського Жіночого Фонду, герої та героїні стрічки, творча група та команда FSM. 

 «Щодня, щохвилини, щосекунди вся наша країна перебуває в надзвичайній ситуації. Є жінки, які беруть автомати в руки й йдуть захищати країну. Велика шана їм та вдячність. А є жінки, які беруть у руки інший ствол — пожежний — і теж йдуть оберігати нашу країну, тільки з іншого боку фронту. Вони мають сміливість і 

небайдужість зазирати в очі надзвичайним ситуаціям, які трапляються в їхніх громадах. Ці жінки — членкині добровільних пожежних команд із різних куточків України. І їхній внесок неоціненний», — говорить Анна Слюсаренко, продюсерка фільму та голова правління ГО «Тутешні». Наприкінці заходу гості поділилися своїми враженнями від побаченого під час обговорення стрічки. 

«Щодо долання стереотипів, то, як кажуть, хочеш щось змінити — почни з себе. У нашому Фонді команда напрямку “Цивільний захист” наразі складається з 50% жінок і 50% чоловіків. Тож цей стереотип ми вже зламали й тепер упевнено це робимо в українських громадах. Звісно, завжди буде частина суспільства, яка буде скептично налаштована, проте це не має спиняти ці позитивні зміни, які ми побачили під час перегляду фільму. », — зазначила під час свого виступу координаторка напрямку “Цивільний захист” Фонду міжнародної солідарності Світлана Неіленко. 

 Дякуємо творцям документального фільму «BurningWomen» за чудову кінострічку про історії вольових жінок, які долучилися до добровільних пожежних команд, а також за запрошення та можливість долучитися до цікавої дискусії. Ми пишаємося, тим, що  були дотичними до підтримки усіх, згаданих у фільмі, добровільних пожежних команд. 

Більше про одну з громад, досвід якої було описано у сюжеті.

Запрошуємо ознайомитися із нашими напрацювання для створення та функціонування ДПК на сайті www.vognebortsi.in.ua.