Фото © Obmin
Solidarity Fund PL взяв участь у важливій події – конференції «Заповнення сліпих зон. Розміщення України на культурній карті Європи», організованої у Варшаві фондом Obmin.
Мета цього заходу – оцифрування та промоція українських музеїв у Європі.  Учасниками конференції були делегації музеїв з України, Німеччини та Польщі, а також урядовці, дипломати та експерти. Основна мета – обмін досвідом та реакцій в кризових ситуаціях.
Під час панельної дискусії на тему «Діджиталізація в музейній практиці: з якою метою, та в який спосіб», Anastasia Bondar, заступниця міністра культури та інформаційної політики України, підкреслила, що оцифрування – це більше, ніж просто цифрова копія. Воно допомагає зберегти історію, зробити музейні експозиції доступнішими та популярнішими, а також створює нові форми представлення та взаємодії з відвідувачами. Анастасія Бондар також закликала використовувати нові технології для створення унікальних культурних продуктів.
В 2022 році Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego та Solidarity Fund PL розпочало проєкт «Впровадження електронної системи реєстру Музейного фонду України». Цей проєкт дозволить установам, що зберігають об’єкти державної частини Музейного фонду України, самостійно інтегрувати дані про музейні предмети до системи реєстру – від їх збереження та реставрації до перевезення чи втрати. Реєстр буде доступний для взаємодії з державними та міжнародними системами та сервісами для отримання дозволів на вивіз культурних цінностей та подальшої інтеграції України в мистецьку спільноту Європи. Крім того, система реєстру буде інтегрована з поліцією та Інтерполом для запобігання крадіжкам та визначення місцезнаходження об’єктів, вивезених росіянами під час війни. Проєкт реалізується Представництвом Solidarity Fund PL in Ukraine та фінансується Kancelaria Premiera/Канцелярією Прем’єр-міністра Республіки Польща в рамках реалізації громадського завдання під назвою: «Впровадження електронної системи реєстру Музейного фонду України».