Українське Різдво багате на традиції, що мають глибокі символічні значення. Одна з них – виготовлення дідухів та різдвяних павуків, якими з давніх-давен українці прикрашали свої помешкання напередодні Святвечора.
Саме ці традиційні атрибути українського Різдва нещодавно навчали виготовляти на майстер-класі в одному з музеїв-учасників проєкту “Впровадження системи електронного обліку Музейного фонду України – етап ІІ” – Городоцькому історико-краєзнавчому музеї, що на Львівщині.
Нагадаємо, що в рамках реалізації проєкту було створено реєстр Музейного фонду України, а також передано 225 ноутбуків до 131 українського музею, аби забезпечити процес цифровізації української культурної спадщини та посилити загальну матеріально-технічну базу закладів культури.
Від команди FSM хочемо подякувати українським музейникам та працівникам сфери культури за плекання українських традицій і збереження української історії попри складні умови та виклики сьогодення.
Проєкт “Впровадження системи електронного обліку Музейного фонду України – етап ІІ” фінансується за рахунок коштів Фонду допомоги, зазначеного у статті 14 ч. 1 Закону від 12 березня 2022 р. “Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території України” (Законодавчий вісник 2022 р., поз. 583), розпорядником якого є Міністр культури і національної спадщини Польщі – “Допомога громадянам України, які постраждали внаслідок збройного конфлікту на території України”.