Обмін досвідом – важлива складова розвитку громад, зокрема в напрямку розбудови системи цивільного захисту населення. Саме тому нещодавно до добровільної пожежної команди с. Благодатне, що на Черкащині, завітали колеги із сусідньої області та правобережжя.

Дізнатися більше про особливості створення та функціонування місцевої ДПК приїхали куратор від Фонду міжнародної солідарності Віктор Попруга із керівниками одразу декількох підрозділів місцевої пожежної охорони Полтавщини, а також керівний склад Будищенської територіальної громади, в якій саме створюється місцева пожежна команда.

Зазвичай, на початку розвитку системи цивільного захисту, громади стикаються з великою кількістю питань організаційного характеру. Саме тому важливою частиною даного візиту стало спілкування зі старостою с. Благодатне Дмитром Шевченком, який розповів, що важливо врахувати під час створення ДПК, а також пояснив особливості фінансування та функціонування місцевого пожежного підрозділу.

Натомість начальник команди Максим Масюк, познайомив гостей із підрозділом, його технічним забезпеченням та механізмами реагування добровольців на надзвичайні ситуації. 

Значне захоплення серед колег із сусідньої області та правобережжя викликали високий рівень навичок надання кваліфікованої домедичної допомоги та готовність їх застосувати у разі потреби. Також гостей зацікавила співпраця із поліцейським громади задля попередження пожеж в природних екосистемах та реагування на порушення правил пожежної безпеки громадянами.

Староста села та начальник ДПК також поділилися планами на майбутнє. А саме йдеться про відкриття класу безпеки у місцевій школі та організацію дружину юних пожежних рятувальників, для більшої популяризації добровільного пожежного руху та заохочення в подальшому вступити до лав ДПК. 

Детальніше про зустріч дивіться у ролику!

Проєкт «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», реалізовується Фондом міжнародної солідарності у рамках програми «U-LEAD з Європою» і співфінансується Програмою польської співпраці польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.