Фандрейзинг вже давно став звичною частиною життя кожного українця. Найбільш простими та поширеними прикладами фандрейзингу на сьогодні є збори коштів на автівки для військовослужбовців чи заклики допомогти на волонтерських засадах. Хоча, попри поширену думку, що фандрейзинг = збір коштів, даний термін означає залучення будь-яких необхідних ресурсів (матеріальних, людських, інформаційних тощо).
У розрізі діяльності добровільних пожежних команд фандрейзинг також посідає важливе місце та забезпечує їх належне функціонування й подальший розвиток. Адже закупівля обладнання та обслуговування вже існуючої техніки, адміністративні витрати, навчання та тренінги, просвітницькі заходи – все це потребує залучення фінансування.
Про практики фандрейзингу, які можуть бути актуальними для добровільних пожежних команд, розповів консультант Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні Василь Кундрик під час свого виступу в рамках вебінару “Промоційний супровід розвитку та активізація населення для підтримки пожежного руху”.
Переходьте за посиланням, аби дізнатися більше про способи диверсифікації джерел фінансування ДПК, а також успішні кейси громад-учасниць проєкту “Вогнеборці”.
Більше інформації Ви можете знайти в базі знань FSM про цивільний захист на місцевому рівні – на сайті Вогнеборці www.vognebortsi.in.ua
Проєкт Фонду міжнародної солідарності (FSM) «Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом створення добровільних пожежних команд» реалізується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США.