
28-29 травня 2025 року у Львові відбулася подія для грантоотримувачів Мультидонорської ініціативи Skills4Recovery. Захід дав старт імплементації 25 проєктів двох Грантових конкурсів:
- конкурс проєктів, спрямованих на підтримку професійної освіти молоді – «Підтримка модернізації професійно-технічної освіти в Україні – Первинна професійна підготовка – 2025»;
- конкурс проєктів, спрямованих на підвищення/зміну кваліфікації дорослих (у тому числі найбільш незахищених верств населення та ветеранів війни) – «Підтримка модернізації професійно-технічної освіти в Україні – Професійне навчання – 2025»
Участь у заході взяли представники: Міністерства освіти і науки України; Державної служби зайнятості України; Закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, які здійснюють підготовку кадрів для підприємств переробної промисловості; Центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України; Громадських і благодійних організацій — партнерів цих закладів освіти; Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації; Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні.
Зустріч мала на меті:
- познайомити та інтегрувати представників грантоотримувачів Мультидонорської ініціативи Skills4Recovery;
- ознайомити учасників зі стратегічними цілями Грантових конкурсів в контексті змін законодавства про професійну освіту в Україні;
- представити учасникам графік реалізації проєктів Грантових конкурсів в цілому, правила адміністрування проєктів та звітування про їхню реалізацію;
- поінформувати учасників про можливості менторської підтримки.
Учасників події привітали представники Фонду міжнародної солідарності, Міністерства освіти і науки України та Державного центру зайнятості.
Ірина ШУМІК, генеральна директорка Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України, привітала всіх переможців і побажала успішної реалізації проєктів. Пані Ірина наголосила: “Переконана, що підхід, який просувають наші колеги з SFPL в рамках Skills4Recovery, принесе позитивні результати і допоможе вам модернізувати вашу освітню пропозицію, зробити професійну освіту більш привабливою для студентів і побудувати стійкі партнерські відносини з роботодавцями.”
Лілія ГРАБОВСЬКА, начальниця Управління професійного навчання та міжнародного співробітництва Державного центру зайнятості України подякувала командам-авторам проєктів за якісно підготовлені заявки: “Тепер ми маємо ще більше працювати над їхньою реалізацією. Наші проєкти можуть стати додатковою допомогою для людей у приведенні їхньої кваліфікації та навичок у відповідність до вимог ринку праці”.
Експерти Фонду пояснили адміністративні процедури, включно з вимогами до звітності, співпрацею з Казначейською службою та графіком підтримувальних заходів — навчання, стажування, консультації. Особливу увагу приділили темі адаптації навчальних програм у рамках проєктів, а також представили польський досвід впровадження подібних ініціатив.


Міхал КУБІШ, ключовий експерт Фонду міжнародної солідарності звернувся до учасників заходу:
“Нам приємно чути від вас, що наша підтримка була добре спланована з точки зору реагування на ваші потреби та потреби наших бенефіціарів. Це дуже надихає! Тепер ви почнете впроваджувати різноманітні інструменти допомоги нашим студентам (включаючи практику в компаніях). Курси, які ви будете викладати, орієнтовані на реальні та нагальні потреби ринку праці. Але ви також інвестуватимете в майбутнє, оновлюючи навчальні програми та модернізуючи навчальне обладнання. Продовжуймо працювати разом заради успішної та європейської України!“


Протягом двох днів координатори презентували свої проєкти, спрямовані на оновлення змісту професійної освіти, підвищення якості підготовки кадрів для підприємств переробної промисловості та підтримку молоді і дорослих у здобутті сучасних навичок, затребуваних на ринку праці.
Фонд міжнародної солідарності продовжить супроводжувати реалізацію ініціатив, спрямованих на розвиток системи професійної освіти в Україні, забезпечуючи експертну, методичну та менторську підтримку учасникам програми.


Мультидонорська ініціатива Skills4Recovery реалізовується Фондом міжнародної солідарності у співпраці з Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та фінансується Європейським Союзом, урядами Німеччини, Польщі та Естонії.