Сьогодні хочемо поділитися історією успіху добровільної пожежної команди с. Зав’язанці, що на Львівщині.

Взявши участь у трьохрічному проєкті Фонду міжнародної солідарності «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», громада не лише створила ДПК, але й збільшила обізнаність місцевих мешканців про цивільних захист загалом.

Завдяки фінансуванню Фонду, 12 добровольців громади отримали можливість пройти спеціалізоване навчання за програмою для членів добровільної пожежної охорони на базі ДСНС України, а також оновити матеріально-технічну базу ДПК, на загальну суму 108,3 тис. злотих.

Протягом проєкту, члени ДПК брали активну участь у набутті нового досвіду та навичок, зокрема під час навчального візиту до Польщі та дводенного навчання з домедичної допомоги, які Фонд організував в рамках проєкту.

Наразі Мостицька громада активно популяризує добровільний пожежний рух серед мешканців та молоді, зокрема й в рамках участі у грантовій програмі «Конкурс мікрогрантів – Україна 2023/UA-CP». За допомогою закупленого спорядження і навчальних матеріалів, загальною вартістю 183 тис. грн, були проведені практичні заняття, ігрові вправи та тренінги на пожежну тематику та з надання домедичної допомоги.

Впевнені, що ця історія успіху надихне й інші громади брати активну участь у проєктах, покликаних збільшити рівень безпеки українських громад за європейським зразком. Більше про мотивацію вогнеборців с. Зав’язанці та шлях розвитку їх ДПК – дивіться у сюжеті DW.

Проєкт «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», реалізовується Фондом міжнародної солідарності у рамках програми «U-LEAD з Європою» і співфінансується Програмою польської співпраці польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.