5 листопада відбулася перша координаційна зустріч представників міжнародних організацій за ініціативи IREX. Метою заходу стало обговорення поточних програм та подальша координація зусиль щодо реалізації проєктів, покликаних вирішити проблеми, з якими наразі стикаються ветерани та ветеранки.
У зустрічі взяли участь низка представників міжнародних організацій та ініціатив, зокрема про свій досвід розповіла і команда FSM. Під час свого виступу керівник Представництва FSM Павел Кост наголосив, що, хоча модель PRO_MentalHealth базується на взаємодії на місцевому рівні, проте в рамках проєкту Фонд також співпрацює з Міністерством у справах ветеранів та Міністерством соціальної політики України для всебічного розвитку системи надання психологічних послуг як ветеранам, так і цивільному населенню, яке постраждало від війни.
Нагадаємо, що на Рівненщині вже понад рік працюють чотири Центри психосоціальної підтримки, створені в рамках пілотного проєкту PRO_MentalHealth. За цей час фахівці Центрів надали понад 21 тис. консультацій для ветеранів, їхніх родин, ВПО та цивільних осіб, які потребували психологічної, соціальної чи юридичної підтримки.
Під час заходу команда Програми реінтеграції ветеранів IREX презентувала результати “Дослідження про ветеранську реінтеграцію: ключові потреби та виклики у розрізі доступу до основних послуг та прав”, що стало топтемою для обговорення й напрацювання подальших спільних кроків.
У продовження діалогу про фасилітацію зусиль координаторка напрямку “Психосоціальна підтримка” Тетяна Сірик зазначила, що наразі команда FSM працює над дослідженням щодо визначення ключових потреб населення Житомирської області, зокрема й ветеранів.
“Наразі дослідження ще триває, згодом його результати стануть підґрунтям для подальшого розвитку програми PRO_MentalHealth. Використовуючи нову методологію, яку спеціально під запит проєкту розробили наші експерти, ми хочемо не лише оцінити потреби жителів Житомирської області в отриманні психосоціальних послуг, а також спробуємо виміряти рівень їх психологічної стійкості та залученості в активне економічне і соціальне життя. Тож будемо раді поділитися нашими результатами та співпрацювати з іншими колегами для об’єднання наших зусиль щодо втілення ветеранських ініціатив”, — розповіла Тетяна Сірик.
Дякуємо організаторам та учасникам за плідний діалог щодо важливих питань. Впевнені, що ця зустріч стала першим кроком до кращої координації та взаємодії.