Світлини Українського Католицького Університету

1 липня 2024 року частина команди  Психосоціальної програми PRO_MentalHealth Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні взяли участь у форумі “Колективні стійкість, зцілення та зростання у відповідь на досвід колективної травми” в Українському католицькому університеті в м. Львів  

Захід зібрав представників з різних галузей: освіти, культури, медицини, реабілітації, ментального здоров’я, управління, громадського сектору. Учасники конференції обмінювалися  досвідом і обговорювали  шляхи зцілення колективної травми та побудову травмо чутливого суспільства. 

Вікторія Бурова, експертка Психосоціальної програми  Pro_MentalHealth розповідає: “Захід об’єднав спільноту фахівців різних сфер під парасолькою плекання колективної стійкості та можливостей зцілення українського суспільства. У пошуках формули проживання травми учасники відверто ділились професійними висновками та особистими історіями. Форум пройшов в атмосфері теплоти, поваги й чутливості. Наша команда вдячна за можливість бути долученою до спільної рефлексії та сподівається й надалі бути корисною у побудові системи психосоціальної підтримки населення України”. 

Нагадаємо, що  саме з метою посилення стійкості українців, а й від так, зміцнення їх економічного потенціалу FSM нині працює над довгостроковою Програмою з психосоціальної підтримки. В її основу лягла пілотна модель PRO_MentalHealth, яка була розроблена й успішно апробована у 2023 році на Рівненщині. 

Форум підкреслив важливість об’єднання зусиль різних фахівців у цей складний час. Висловлювання експертів, такі як потреба в любові та співчутті для зцілення, резонували серед учасників, надаючи нові перспективи та надію на майбутнє. Захід було організовано УКУ у партнерстві з Всеукраїнською програмою ментального здоров’я, ініційованою першою леді Оленою Зеленською “Ти як?” та Координаційним центром психічного здоров’я Кабінету міністрів України.