З моменту офіційного відкриття чотирьох Центрів психосоціальної підтримки на Рівненщині ще не пройшло й року. А динаміка наданих послуг свідчить про високий попит на них. Зокрема, в першому півріччі 2024 року було надано 9263 консультації. З них 8313 проведено в приміщеннях центрів, а 950 – під час виїздів мобільних бригад.
Центри надавали такі послуги: психологічні консультації – 6368 (4502 год); психіатричні консультації – 290 (238 год); інформаційні консультації – 1984; консультації фахівця соціальної роботи – 407; послуги фахівця з фізкультурно-спортивної реабілітації – 214. Первинні звернення у сфері ментального здоров’я склали 2230 консультацій, повторні – 4428.
Загалом за рік діяльності Центри надали 14 399 консультацій. 15,3% було звернень від ветеранів, УБД та військовослужбовців, 23,8% – від членів сімей УБД, ветерани, включно з родичами загиблих військових; 9%% – від внутрішньо переміщених осіб; 4,5% – від представників державних служб з питань внутрішньої безпеки (ДСНС, поліція, СБУ) та місцевої влади; 46,9% – від інших цивільних осіб.
Детальніше з показниками роботи Центрів за рік можна ознайомитися на інфографіці:
За кожною цифрою стоїть людина, її емоції та хвилювання. Фахівці Центрів допомагають відновити стійкість кожного свого клієнта.
Кожен із центрів відзначився індивідуальним підходом до своїх клієнтів, тісно співпрацюючи не лише з соціальними і медичними установами, але й з іншими організаціями. До прикладу, Дубенський Центр психосоціальної підтримки налагодив партнерство з місцевим музеєм. Відтак на території Дубенського замку фахівці Центру проводять різні психоедукаційні заходи: психологічні практикуми та тренінги з елементами ігротерапії або психодрами з таких тем, як етика спілкування з військовослужбовцями та членами їхніх родин, стресодолання та зняття тривожності, перша психологічна допомога дітям та підліткам при негативних станах, здорова комунікація, управління конфліктами та багато ін. Деякі практикуми проводяться безпосередньо під час екскурсії замком князів Острозьких—Любомирських, що сприяє не лише зміцненню ментального здоров’я відвідувачів, але й культурному збагаченню.
Проєкт реалізується в рамках Психосоціальної програми PRO_MentalHealth_Ukraine Фонду міжнародної солідарності за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща