Протягом останніх двох тижнів команда Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні провела низку заходів для 13 громад-учасниць проєкту «Підтримка децентралізації: підвищення компетенцій територіальних громад у сфері соціальних послуг».

Основна тема – проведення діагностики стану соціальної сфери у громаді. В рамках заходів громади отримали індивідуальну консультацію від головного експерта проєкту Мірослава Ольчака та взяли участь у дводенному тренінгу. Під час проведення заходів учасники аналізували попередньо зібрані демографічні дані, визначали їх специфіку і вплив на загальний стан соціальної сфери, ознайомилися з процесом проведення соціальних досліджень та методами аналізу даних та прогнозування змін, визначили цілі діагностики соціальної сфери у громаді та підготувались до проведення опитувань у громадах. Отримані знання та навички представники громад закріплювали на практиці, створюючи онлайн-форми для опитування та працюючи над SWOT-аналізом.

Поміж навчанням, учасники мали нагоду поспілкуватися у неформальній обстановці та, зокрема, обговорити проблеми інтеграції ВПО у громади та надання їм соціальних послуг.

Наступний крок для громад-учасниць – проведення опитування серед мешканців щодо стану соціальної сфери. За результатами опитування буде визначено основні проблеми, вирішення яких є основною метою затвердження Багаторічного Плану Вирішення Соціальних Проблем.

Закликаємо мешканців громад-учасниць долучатися до опитувань, адже на шляху до вирішення проблем важлива кожна думка!

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках 10-го раунду програми «Development Cooperation Partnership Program».