Ця експозиція з історіями українських дітей та жінок, постраждалих від війни, демонструє силу та біль героїв Фонду імені блж. сщмч. Климентія Шептицького та привертає увагу всіх небайдужих до питання подальшої підтримки тих, хто найбільше цього потребує.  В грудні минулого року подібні експозиції вперше були презентовані у Києві та Варшаві. Їх також було представлено польським депутатам у Сеймі та українським парламентарям у Верховній Раді.  

Ми хочемо, щоб історії українських дітей та жінок почув кожен, хто має вплив на допомогу Україні у війні та відбудові. 

Виставку відкрив Голова Правління Фонду міжнародної солідарності (FMS) Рафал Дзєнцьоловський, який взяв участь у конференції «Підтримка ЄС для України: вивчені уроки, основні виклики та наслідки», організованій Постійним представництвом Республіки Польща при ЄС за підтримки Polski Instytut Spraw Międzynarodowych – PISM та Фонду міжнародної солідарності (FMS). 

З липня 2022 року до 31 грудня 2023 року Фондом міжнародної солідарності було реалізовано Програму підтримки українських дітей та жінок в умовах війни в Україні. Вона стала результатом тісної співпраці між польськими та українськими урядовими структурами. Її ініціаторами виступили Канцелярія Прем’єр-міністра Республіки Польща та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Допомога для дітей та жінок надавалася в рамках спеціально заснованого Фонду імені блаженного священномученика Климентія Шептицького та була профінансована Канцелярією Прем’єр-міністра Республіки Польща. 

 Впродовж 2022-2023 років фінансову підтримку Фонду імені блж. сщмч. Климентія Шептицького отримали 2044 дитини до 18 років, у яких обоє батьків або один із них загинули внаслідок війни в Україні. Також 218 жінкам, які перебували в російському полоні та були звільнені в рамках офіційних обмінів, була надана фінансова допомога. В рамках програми жінки також мали можливість звернутися за психологічними консультаціями та взяти участь у відпочинково-реабілітаційних поїздках до Польщі.