З нагоди відзначення Всесвітнього дня свободи преси в м. Київ відбулася подія, котра мала на меті висвітлити фундаментальну роботу, виконану українськими журналістами. Адже вже понад два роки українські журналісти висвітлюють військові дії на передовій, а також документують вплив війни на всі аспекти життя в Україні, включаючи культуру, довкілля, суспільство тощо.   

Серед поважних гостей заходу – Голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі; Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда; Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ярослав Гузі; заступник Міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко; представники Національної комісії у справах ЮНЕСКО, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення; донори та партнерські організації. 

Під час заходу учасники відзначили важливий внесок журналістів у поширення інформації та обговорили питання їхньої безпеки. 

Олександра Степанова, виконавча директорка ГО «Платформа прав людини» презентувала дослідження «Журналісти в умовах повномасштабної війни — репортаж про Україну», яке було підготовлено Платформою прав людини відповідно до методології індикаторів безпеки журналістів ЮНЕСКО,  за фінансування Міжнародної програми розвитку комунікацій (IPDC) та Фонду міжнародної солідарності в рамках польського співробітництва в галузі розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.  Зважаючи на оцінку ключових особливостей безпеки журналістів в Україні в рамках дослідження, були запропоновані рекомендації, адресовані різним групам зацікавлених сторін. 

Згодом, відбулося урочисте відкриття фотовиставки «За об’єктивом: культура у вирі війни». Експозиція, що об’єднала роботи 65 українських фотожурналістів, розповідає про пошкодження культурних об’єктів та водночас стійкість культурного життя в Україні. Фотовиставка триватиме до  до 19 травня включно. Даний проєкт реалізовано Інститутом масової інформації (ІМІ) за фінансової підтримки UNESCO Heritage Emergency Fund та народу Японії.