Як говорити, щоб не ранити? Про це нещодавно розповідала команда психологів Дубенського Центру психосоціальної підтримки під час зустрічі-діалогу з учнями та викладачами ДНЗ “Дубенське вище художнє професійно-технічне училище”.

Зокрема, йшлося про етичне спілкування з військовими та їхніми родинами: як поводитися, коли поруч людина з бойовим досвідом або травмою, як запитувати обережно, про що краще промовчати. Адже це не просто питання — це кроки до емпатії та розуміння тих, хто боронить нашу країну.

“Говорили про те, що чути — це важливо, слухати, аби зрозуміти — це цінно. А коли після лекції до тебе підходять слухачі, які зчитують твій стан і хвилювання, дякують за важливість того, що було проговорено, — розумієш, що все недаремно,” — ділиться враженнями керівниця та психологиня Центру психосоціальної підтримки у м. Дубно Людмила Одварко.

Нагадаємо, що в кожному районі Рівненської області вже понад 1,5 року працюють Центри психосоціальної підтримки, створені в рамках програми PRO_MentalHealth Ukraine. Їхньою особливістю є доступність послуг та широкий спектр послуг: окрім амбулаторної підтримки на базі Центрів, мультидисциплінарні команди (психіатр і психологи) можуть надавати допомогу мобільно — приїжджаючи  навіть до найвіддаленіших населених пунктів.

Також Центри регулярно проводять просвітницьку діяльність у формі тренінгів і лекцій, зменшуючи стигматизацію теми психологічного здоров’я як серед цивільного населення, так і серед ветеранів та військовослужбовців.

Програма Pro_MentalHealth Ukraine впроваджується Представництвом Фонду міжнародної солідарності за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.