Охорона населення в умовах сучасних загроз – не лише питання безпеки, а й стратегічного управління на рівні громади. Відсутність комплексного підходу до планування може призвести до неефективного використання ресурсів, неврахування ризиків та нестачі інвестиційного бачення. 

Експертка Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні Агнєшка Пясецька аналізує, як змінюється роль цивільного планування в умовах динамічних викликів. У статті розглядається роль стратегічного планування у створенні безпечного середовища, а також ключові етапи розробки та впровадження місцевих планів відновлення. Авторка наголошує: без інтегрованого підходу, що поєднує різні сфери управління, громади ризикують втратити ресурси, інвестиційну привабливість і, головне, – довіру мешканців. 

У своїй статті Агнєшка Пясецька пропонує екосистемний підхід до планування, що інтегрує безпеку в усі стратегічні документи громади. Як створити ефективну систему захисту населення на місцевому рівні – читайте на сайті. 

Стаття розроблена в рамках проєкту “Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом розвитку добровільних пожежних команд” за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща. 

Дізнавайтеся ще більше корисної та цікавої інформації про цивільний захист на місцевому рівні – в базі знань FSM: www.vognebortsi.in.ua