Зважаючи на зростання кількості безпекових викликів після повномасштабного вторгнення рф до України, а також приклад країн ЄС, де добровільні пожежні формування є основою системи цивільного захисту, існує велика потреба у збільшенні розгалуженості підрозділів добровільної пожежної охорони українських громад.

До прикладу, добровільна пожежна спільнота Польщі включає більше 16 тис. громадських організацій та понад 700 тис. волонтерів, результатом діяльності якої стало зменшення смертності від пожеж майже втричі. Така система цивільного захисту діє майже в усіх країнах Євросоюзу. В Україні також діють добровільні пожежні команди, проте їх кількості, на жаль, поки що недостатньо для швидкого реагування на пожежі у будь-якому куточку країни.

Починаючи з 2019 року, Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні реалізує проєкти та ініціативи, що мають на меті підтримку існуючих добровільних пожежних команд, покращення навичок їх членів, забезпечення необхідним спорядженням, а також створення нових ДПК за європейським зразком та популяризацію добровільного пожежного руху серед активних громадян та молоді.

Однією з таких ініціатив є грантова програма «Конкурс мікрогрантів – Україна 2023/UA-CP», створена з метою зміцнення потенціалу громад у сфері цивільного захисту. Детальніше про програму та її результати дивіться у нашому ролику!

Детальніше про досягнення кожної з громад розповімо незабаром.

Проєкт «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», реалізовується Фондом міжнародної солідарності у рамках програми «U-LEAD з Європою» і співфінансується Програмою польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.