Минулого тижня відбулися фінальні зустрічі з командами 13 громад-учасниць, котрі працювали над створенням Багаторічних планів вирішення соціальних проблем (БПВСП). Як відомо, робота над розробкою цих документів тривала дев’ять місяців. Протягом цього періоду представники громад відвідали 5 практичних тренінгів, під час яких вивчали методологію створення БПВСП, а між зустрічами отримували консультативну підтримку проєктної команди. До того ж учасники відвідали польські гміни під час тижневої навчальної поїздки до Республіки Польща, котра стала ще одним джерелом знань щодо ефективних практик реалізації стратегій вирішення соціальних проблем (аналог БПВСП). Відтак було цікаво почути та побачити результати, яких досягли громади Черкаської, Вінницької та Житомирської областей за цей період.

В рамках підсумкових зустрічей у Черкасах та Вінниці учасники проєкту поділилися очікуваннями, котрі були на старті проєкту, результатами дослідження соціальної сфери, проблемами, які виникали під час розробки БПВСП, а також ідеями щодо написання майбутніх грантових заявок. Команди відзначили, що копітка робота над планом та навчальний візит до Польщі змінили їхнє бачення стосовно проблем та пріоритетів соціальної сфери. Натомість аналіз, проведений у громаді, дозволив визначити актуальні цілі та завдання. До того ж, на думку учасників проєкту, багаторічний план допоможе більш ефективно використовувати ресурси громади, враховуючи при цьому потреби різних соціальних груп. Планується, що найближчим часом БПВСП будуть винесені на розгляд і затвердження у громадах.

Отже, навчальний етап проєкту завершено. Попереду на команди чекає не менш цікавий період – участь у грантовій програмі, яка стартує сьогодні, 25 червня. Під час підсумкової зустрічі команда проєкту провела презентацію конкурсу мікрогрантів, надала рекомендації для якісної підготовки проєктів та вичерпні відповіді стосовно заповнення аплікаційної форми. Окрему увагу було приділено формуванню бюджету, плану реалізації, запобіганню поширених помилок. Ідеї проєктів, якими поділилися громади, цікаві та затребувані. Тож побажаємо командам успіхів у підготовці якісних грантових заявок.

Як вже зазначалося раніше у наших публікаціях, за результатами проведення опитування серед мешканців громад основною проблемою визначено погіршення психоемоційного стану людей з початком повномасштабного вторгнення. В рамках заключних заходів учасники взяли участь у тренінгу, який було присвячено темам психологічного здоров’я, зокрема, як зберегти емоційну рівновагу під час війни та як запобігти вигоранню. Учасники дізналися про базові правила психологічної безпеки під час війни, методи своєчасного чекапу власного психологічного стану, ознайомились із “аптечкою” першої психологічної допомоги, практиками психологічної самодопомоги, отримали рекомендації, як контактувати з людьми з різними психологічними проблемами, а також провели самодіагностику на вигорання та отримали відповіді від психолога Дар’ї Селіванової щодо того, як розпізнати вигорання і як від нього захиститись.

Команда проєкту вдячна всім учасникам за результативну роботу. Сподіваємось на подальшу співпрацю.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках 10-го раунду програми “Development Cooperation Partnership Program”.