Вашій увазі перелік пар українських та польських органів місцевого самоврядування, посадовці яких впродовж 7 тижнів вони будуть співпрацювати в польських органах місцевого самоврядування у складі пар при реалізації проєктів в рамках Програми стажування „Добре самоврядування”:

Тульчинська міська рада Вінницької області  та Ужонд міста і гміни Накло над Нотеччю  Куявсько-Поморського воєводства

Рожищенська міська рада Волинської області та Ужонд гміни Мевгєв   Любельського воєводства

Дубовиківська сільська рада Дніпропетровської області та Ужонд міста і гміни Влень Нижньосілезького воєводства

Софіївська селищна рада Дніпропетровської області  та Ужонд гміни і міста Груєц Мазовецького воєводства

Радомишльська міська рада Житомирської області  та Ужонд міста Сопоту Поморського воєводства

Семенівська сільська рада Житомирської області та  Ужонд міста і гміни в Хожелях Мазовецького воєводства

Рожнятівська селищна рада Івано-Франківської області  та  Ужонд гміни Ясткув Любельського воєводства

Бурштинська міська рада Івано-Франківської області  та Ужонд міста в Барчінє Куявсько-Поморського воєводства

Помічнянська міська рада Кіровоградської області  та Ужонд міста в Кробії Вєлькопольського воєводства

Шульгинська сільська військова адміністрація Луганської області  та Ужонд міста і гміни в Дробіні Мазовецького воєводства

Оброшинська сільська рада Львівської області та Ужонд міста Сейни Підляського воєводства

Ходорівська міська рада Львівської області та Ужонд гміни і міста в Соколові Малопольському Підкарпатського воєводства

Новобузька міська рада Миколаївської області та Ужонд міста Радомська Лодзького воєводства

Зарічненська селищна рада Рівненської області  та Ужонд міста Хайнувка  Підляського воєводства

Вараська міська рада Рівненської області та  Ужонд міста Островенки  Мазовецького воєводства

Смизька селищна рада Рівненської області та  Ужонд міста в Мщонові Мазовецького воєводства

Чугуївська міська рада Харківської області  та Ужонд міста Прущ Гданський Поморського воєводства

Нововоро­нцовська селищна військова адміністрація Херсонської області  та Ужонд гміни і міста Червєнськ Любуського воєводства

Новоушицька селищна рада Хмельницької області та   Ужонд міста в Насєльську  Мазовецького воєводства

Городоцька міська рада Хмельницької області  та Ужонд міста в Владиславові Поморського воєводства

Понінківська селищна рада Хмельницької області   та Ужонд міста в Плоньську  Мазовецького воєводства

Дунаєвецька міська рада Хмельницької області та Ужонд міста в Чєхановцу Підляського воєводства

Медведівська сільська рада Черкаської області та  Ужонд міста і гміни Жарки  Сілезького воєводства

Михайло-Коцюбинська селищна рада Чернігівської області  та Ужонд міста і гміни в Серотську Мазовецького воєводства

Кіптівська сільська рада Чернігівська та Ужонд міста в Карліні Західнопоморського воєводства

Слід зазначити, що відбір учасників здійснювався в кілька етапів. В квітні з-поміж 105 заявок з усієї України було відібрано 35 посадовців з українських громад для участі в другому етапі Програми. Впродовж травня-червня 2023 року всі учасники, окрім інтенсивного курсу з вивчення польської мови, здобули нові знання про польську модель децентралізації та вступ України до Європейського Союзу. Опанували методику управління проєктами PM² Європейської комісії. Ознайомилися  з основними засадами та історією розвитку територіального співробітництва в Європі, з кращими практиками та інноваційними заходами. Навчилися основам підготовки транскордонних проєктів, пошуку партнерів, інформації про програми та актуальні можливості залучення грантових коштів. Всі учасники висловили готовність застосовувати набуті знання на практиці та докласти максимум зусиль для розвитку своїх громад. Після іспиту і тестів в кінці червня 2023 року, проведених задля перевірки набутих навичок і знань на підготовчому етапі, 25 кандидатів отримали пропозиції стажування

Перебування в Польщі та стажування розпочнеться 21 серпня 2023 року урочистою зустріччю для стажистів та менторів. Вона відбудеться поблизу Перемишля або в іншому зручному місці. Метою зустрічі буде створення умов для безпечної акліматизації в Польщі, обговорення мети стажування та організації перебування, нетворкінгу зі стажистами і менторами та початку стажування. Під час зустрічі також відбудеться частина семінару з управління проєктним циклом, який буде продовжено онлайн під час стажування. Після зустрічі учасники стажування і ментори вирушать до міста місця проходження стажування. Воно триватиме 7 тижнів з понеділка по п’ятницю по 5 годин на день. Участь у заходах є обов’язковою.

Кожне стажування охоплюватиме такі теми: закони про прозорість та боротьбу з корупцією; добрі практики спілкування з громадянами; структура управління, процес державних закупівель, освоєння коштів ЄС; індивідуальна програма, пов’язана з інтересами та завданням/проєктом учасників стажування.

Стажисти працюватимуть з менторами над проєктом/завданням, яке можна буде реалізувати в майбутньому в українських ОМС. На закінчення відбудеться підсумкова зустріч з усіма учасниками стажування та менторами для обміну добрими практиками та досвідом. Будуть організовані семінари з поширення отриманих стажистами знань та практик.

Нагадуємо, що вже другий рік поспіль, коли діє Програма стажування, яку реалізує Фонд міжнародної солідарності. Мета даної Програми полягає в посиленні функціонування українських органів місцевого самоврядування, як ключових суб’єктів розбудови незалежності держави та суспільства, а також важливих учасників у процесах відбудови України та підготовки до вступу до ЄС.

Проєкт „Добре самоврядування” співфінансується Програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та впроваджується в рамках Програми «U-LEAD з Європою», яка співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством Німеччини.