Добровільна пожежна охорона – це не просто ініціатива, а базова необхідність для громад, де час прибуття державних рятувальників може бути критично довгим через поганий стан дорожнього покриття чи віддаленість населеного пункту до найближчого підрозділу ДСНС. Саме добровільні пожежні команди часто стають першими, хто реагує на надзвичайні ситуації, рятуючи життя та майно. Але як правильно створити такий підрозділ? Яку організаційно-правову форму обрати, щоб він був ефективним, законним і забезпеченим ресурсами? 

Нещодавно в базі знань FSM про цивільний захист на місцевому рівні – на сайті Вогнеборці вийшла стаття, що розкладає все по поличках:. Комунальні установи, громадські організації, підрозділи при місцевій раді – кожен варіант має свої переваги та недоліки, про які детально розповів консультант Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні Василь Кундрик. 

 Дізнавайтеся більше та обирайте модель, яка найкраще підходить вашій громаді на сайті www.vognebortsi.in.ua за посиланням.

Стаття розроблена в рамках проєкту “Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом розвитку добровільних пожежних команд”, який реалізовано за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.