Після успішного завершення Програми стажувань „Добре врядування” у 2023 році, радує той факт, що співпраця між між органами місцевого самоврядування не тільки не припиняється, а продовжує активно розвиватися, набуваючи нових форм. Одним із найяскравіших доказів цього є налагодження нових партнерств українсько-польських і українських муніципалітетів: 

Медведівська ТГ (Черкаська область) – Ґміна Жарки (Сілезійське воєводство). Угода про партнерство підписана 13 січня 2024. 

Софіївська ТГ (Дніпропетровська область) – Ґміна Ґруєць (Мазовєцьке воєводство). Договір про партнерство та співробітництво підписано 5 лютого 2024. 

Оброшинська ТГ (Львівська область) – Ґміна Сейни (Підляське воєводство). Інтенційний лист про наміри співпраці підписаний 22 грудня 2023. 

Городоцька ТГ (Хмельницька область) – Ґміна Соколув Малопольський (Підкарпатське воєводство). 5 грудня 2023 року прийнято рішення  щодо налагодження співпраці. 

Рожищенська ТГ (Волинська область) – Рожнятівська ТГ (Івано-Франківська область). Договір про співпрацю підписаний 7 березня 2024. 

Нагадаємо, що у вересні минулого року за підсумками стажування-2023 також було підписано три протоколи про наміри побратимства:  Шульгинська ТГ (Луганська область)- Ґміна Дробін (Мазовєцьке воєводство), Рожнятівська ТГ (Івано-Франківська область) – Ґміна Ясткув (Люблінське воєводство), Рожищенська ТГ (Волинська область) Ґміна Мевгєв (Люблінське воєводство). 

Загалом, реалізація програми “Добре врядування” в 2022 і 2023 роках дозволила посилити компетенції 45 представників органів місцевого самоврядування України та сприяла обміну досвідом між працівниками українських та польських органів місцевого самоврядування. Програма “Добре врядування” стала каталізатором для впровадження нових управлінських та організаційних рішень в українських громадах, а також сприяла побудові міцних відносин між органами місцевого самоврядування України та Польщі. Цей проєкт є важливим кроком у шляху України до європейської інтеграції та розвитку місцевого самоврядування. 

Проєкт Добре врядування співфінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща та реалізується в рамках програми ULEAD, багатосторонньої діяльності Європейського Союзу та його держав-членів: Німеччини, Польщі, Данії та Словенії. Проєкт є частиною ініціативи «Мости довіри».