Фондом міжнародної солідарності спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України за фінансування Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща  розпочато другий етап проєкту «Впровадження системи електронного реєстру Музейного фонду України».

Дана платформа дозволить збирати та зберігати дані, забезпечить доступ до них і полегшить управління музейними ресурсами. Вона буде моніторити переміщення об’єктів мистецтва та зможе бути інтегрована з міжнародними системами для контролю нелегального обігу.

Під час першого етапу проєкту було створено базову версію платформи, розроблено систему підтримки користувачів, проведено онлайн-навчання для  пілотної групи музеїв. У пілотній версії платформу вже тестували працівники різноманітних типів музеїв з областей України, які надали цінні відгуки та пропозиції, що були враховані у процесі роботи над системою.

У другому етапі планується розширення функціональність платформи, розробка модулю відстеження переміщень та вдосконалення програмного забезпечення для більшої ефективності та інтеграції з іншими музейними системами. Також передбачено розробку відповідних законодавчих актів для регулювання цифрового управління культурною спадщиною.

В рамках пілотного проєкту проводитиметься навчання представників музейних установ з використання системи, та тестування автоматизації процесу переміщення цінностей. Планується впровадження електронної системи у пілотних установах, що зберігають державну частину Музейного фонду України, а також закупівля комп’ютерного обладнання в 125 музеїв для роботи з реєстром та електронною документацією.

Цифрові рішення, такі як ця платформа, розроблена за підтримки FSM, стають важливою частиною системи управління та охорони культурної спадщини, полегшуючи доступ до інформації та процесу цифрового збереження. Важливість таких ініціатив очевидна, особливо в контексті збереження культурної спадщини в умовах війни.

Проєкт співфінансується Фондом допомоги, зазначеним у статті 14 (1) Закону
від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави (Законодавчий вісник 2022 року, п. 583), у розпорядженні Міністра культури та національної спадщини – допомога громадянам України, які постраждали внаслідок збройного конфлікту на території України