Цьогоріч 5 українських громад, чиї представники минулого року стажувалися в органах місцевого самоврядування Республіки Польща, отримали можливість співфінансувати реалізацію проєктів у своїх громадах. Ці проєкти вибороли перемогу в конкурсі мікрогрантів програми „Добре врядування – проєкти 2023” і були реалізовані впродовж березня-липня 2024 року. Насамперед варто зазначити, що втілення цих проєктів передбачало співпрацю з польськими партнерами:

  • Вараська ТГ (Рівненська область) –  Ґміна Остроленка (Мазовєцьке воєводство). Проєкт ‘’Соціонавчальний простір для сеньйорів”.
  • Понінківська ТГ ( Хмельницька область) – Ґміна Плонськ (Мазовєцьке воєводство). Проєкт „Екосвідома, активна молодь  – запорука розбудови Понінківської громади, як екологічної громади з ефективною системою управління відходами’’.
  • Софіївська ТГ (Дніпропетровська область) – Ґміна Ґруєць (Мазовєцьке воєводство). Проєкт ‘’Облаштування молодіжного простору на території Миколаївського старостату Софіївської громади”.
  • Смизька ТГ (Рівненська область) – Ґміна Мщонув (Мазовєцьке воєводство). Проєкт ”Підвищення якості надання послуг з екстреної медичної допомоги шляхом створення соціально-медичного хабу «Центр громадського здоров`я”.
  • Тульчинська ТГ (Вінницька область) – Ґміна Накло над Нотеччю (Куявсько-Поморське воєводство). Проєкт ‘’Вдосконалення процесів управління відходами в Тульчинській територіальній громаді,  враховуючи досвід гміни Накло над Нетечем”.

 

Вашій увазі відео про результати конкурсу мікрогрантів програми „Добре врядування – проєкти 2023” 

“Екосвідома, активна молодь – запорука розбудови Понінківської громади, як  екологічної громади з ефективною системою управління відходами” – проєкт Понінківської громади Хмельницької області. З метою формування екологічної свідомості молоді громади, її активізація та залучення до створення системи відповідального поводженням з відходами у Понінківській громаді було розроблено екобренд громади, підвищено рівень знань у сфері охорони навколишнього середовища серед 118 учнів Понінківської громади; започатковано систему відповідального поводженням з відходами у Понінківській громаді та облаштовано 3 майданчика для збору сміття та встановлено гідравлічний прес. Встановлено 28 пластиковихта 32 металевих баків для сортування сміття. Як результат вищепереліченого вдалося зменшити кількість пластику та скла на місцевому сміттєзвалищі. 

“Підвищення якості надання послуг з екстреної медичної допомоги шляхом створення соціально-медичного хабу “Центр громадського здоров’я”  – проєкт Смизької селищної територіальної громади Рівненської області. З метою  підвищення якості та доступності послуг з екстреної медичної допомоги вдалося відновлити експлуатаційну придатність та зберегти локальну «історичну будівлю  у галузі медицини» у селищі Смига (проведено поточний ремонт частини приміщень будівлі). Для  надання послуг з першої медичної допомоги забезпечено комунальний заклад  «Смизький пункт екстреної медичної допомоги»  власною будівлею, необхідним обладнанням, меблями, інвентарем, медичними та оптично-цифровими приладами. Також проведено навчання для цивільного населення, керівників та фахівців бюджетних закладів з надання першої медичної допомоги на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. 

 “Соціонавчальний простір для Сеньорів” – проєкт Вараської територіальної громади Рівненської області. Щоб забезпечення можливостей для людей старшого віку розширити своє соціальне коло, отримати нові знання та навички, покращити фізичне та психічне здоров’я, зберегти активний та цікавий спосіб життя, здійснювати самореалізацію та взаємодіяти з громадою було створено соціонавчальний простір для людей старшого віку. Приміщення облаштували необхідним обладнанням для створення мультимедійної зони (комп’ютерна грамотність, кулінарна лабораторія, швейна майстерня, лаундж-кімната), яка стала місцем для зустрічей, обміну досвідом та створення нових соціальних контактів серед осіб старшого віку. Також було успішно проведено комплекс занять з комп’ютерної грамотності, фізичної активності та швейної справи, майстер-класи з кулінарної справи, тренінгові заняття із залученням психолога, які покращили знання та вміння Сеньорів, розширили їх соціальне коло, допомогли здобути нові навички,  покращили їх фізичне та психічне здоров’я, зберегли активний та цікавий спосіб життя, здійснили самореалізацію.  

“Вдосконалення процесів управління відходами в Тульчинській територіальній громаді, враховуючи досвід гміни Накло над Нетечем” – проєкт Тульчинської територіальної громади Вінницької області.  Мета даного проєкту полягала у підвищенні обізнаності населення громади щодо необхідності належного поводження з побутовими відходами шляхом їх стимулювання до укладання договорів та оплати послуг.  В результаті реалізації проєкту було проведено комунікаційну компанію щодо поводження з побудовими відходами в Тульчинській громаді, заходами якої охоплено 2 600 жителів громади, 10 представників сусідніх громад та розроблено та затверджено Комунікаційний план КП «Тульчинкомунсервіс» на 2024-2026 роки. Також було проведено морфологічне дослідження відходів та розроблено Звіт про проведення дослідження морфологічного складу побутових відходів в громаді. Створено систему відеоспостереження з 10 камер та організовано навчання працівників КП «Тульчинкомунсервіс». Проведено заходи на екологічну тематику в 46 закладах освіти Тульчинської громади, загалом вдалося охопити екологічними активностями близько 2 тисячі осіб.  Для трьох міських закладів дошкільної освіти було придбано комплекти контейнерів для роздільного збору відходів. 

 “Облаштування молодіжного простору на території Миколаївського старостату Софіївської громади”  – проєкт Софіївської територіальної громади Дніпропетровської області.  З метою створення вільного простору, який буде служити центром для обговорення та вирішення важливих питань, пов’язаних з молодіжною політикою та розвитком громади, було  проведено ремонт приміщення для роботи молодіжної ради, придбано меблі та обладнання для молодіжного простору, організовано тренінги та навчання для молоді, влаштовано гру “Світ громад». 

Аби краще поринути в кожну історію – ми створили фільм, де учасники проєкту розкажуть про свій досвід запровадження якісних змін в громаді та враження від проєкту. Тож, запрошуємо до перегляду та сподіваємося це відео стане вашим натхненням для втілення подібних ініціатив у своїх громадах:

Проєкт Добре врядування співфінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща та реалізується в рамках програми U-LEAD, багатосторонньої діяльності Європейського Союзу та його держав-членів: Німеччини, Польщі, Данії та Словенії. Проєкт є частиною ініціативи «Мости довіри».