Фонд міжнародної солідарності оголошує набір проєктних заявок на конкурс мікрогрантів 2024/UA-DZ програми Добре врядування – проєкти 2023. Його мета – підтримка модернізації органів місцевого самоврядування України в контексті процесу вступу України до ЄС. 

Грантова програма „Добре врядування – проєкти 2023” полягатиме на реалізації малих проєктів, які є результатом стажування представників органів місцевого самоврядування України в органах місцевого самоврядування Польщі восени 2023 року. До конкурсу мікрогрантів буде запрошено 25 українських громад, представники яких брали участь у програмі стажування „Добре врядування” у 2023 році. 5 відібраних проєктів отримають фінансування (максимальна сума фінансування становитиме 10 000 євро для кожного з п’яти вибраних проєктів). 

Грантова програма включатиме три етапи: І етап: січень 2024 року – лютий 2024 року : набір та прийом проєктних заявок; ІІ етап: лютий 2024 року – вибір проєкту; ІІІ етап: від дати публікації результатів конкурсу  – червень 2024 року – реалізація проєктів та звітність.  

Ознайомтеся із  Положенням про грантову програму 2024/UA-DZ “Добре Врядування – проєкти 2023 “ 

Набір та прийом проєктних заявок 

Програма орієнтована на українські територіальні громади, які подають заявку на проєкт, координований представниками, які пройшли 7-тижневе стажування в польських органах місцевого самоврядування в рамках програми Добре врядування 2023. Теми проєктів мають відповідати одній з нижчих сфер: 

 • молодіжна політика та залучення молоді; 
 • охорона навколишнього середовища  – поводження з відходами; 
 • поводження з відходами – залучення місцевого населення; 
 • підтримка ветеранів війни та їх сімей; 
 • розвиток компетенцій працівників цивільного захисту; 
 • соціальні послуги; 
 • інші. 

З 29 січня 2024 року до 12 лютого 2024 року включно (до 23.59 години за київським часом) триватиме прийом роєктних заявок. Заявка за посиланням (заповніть електронну заявку), яка складається з: 

 • інформації про заявника; 
 • інформації про проєкт (назва та сфера проєкту, період виконання та бюджет, концепція та вимірність результатів проєкту, соціальний вплив та тривалість результатів проєкту, управління проєктом, аналіз ризиків, міжнародна співпраця). Необхідні додатки: план реалізації проєктубюджет, гарантійний лист про співфінансування проєкту та гарантійний лист про підтримку проєкту (за шаблонами, наданими через Представництво); 
 • необхідні згоди (згода на обробку персональних даних згідно з Політикою конфіденційності Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні та підтвердження ознайомлення з Положенням про програму «Добре врядування – проєкти 2023». 

Кожен заявник отримає автоматичне підтвердження про подання заявки на електронну адресу, вказану в електронній заявці. 

 

Вибір проєкту 

Процес вибору складається з 4 кроків: 

1 Крок – Оцінка проєктних заявок (отримані проєктні заявки будуть оцінюватись за такими критеріями як: 

 • Формальні (див. пункт 4.4 Правила оцінки проєктних заявок Положення про програму «Добре врядування – проєкти 2023».) 

Заявки, які відповідають формальним критеріям, підлягатимуть змістовній оцінці. 

Заявники мають можливість оскаржити формальну оцінку заявки протягом 2 робочих днів після отримання інформації про відхиленняі їхньої заявки електронною поштою на електронну адресу, з якої вони отримали таку інформацію. Оцінювальна комісія розглядає апеляції в повному обсязі та повідомляє про результати протягом 2 робочих днів. 

 • Змістовні (див. пункт 4.6 Правила оцінки проєктних заявок Положення про програму «Добре врядування – проєкти 2023».) 

На основі індивідуальних оцінок членів Оцінювальної комісії буде складений рейтинговий список оцінок проєктних заявок, з метою рекомендування відібраних проєктів для прийняття рішень про їх фінансування. 

2 Крок – Оголошення результатів (після завершення оцінки заявники будуть поінформовані про результати електронною поштою на адресу, вказану в заявці). 

3 Крок – Інформаційна онлайн зустрічі для представників громад, які реалізуватимуть проєкти. 

4 Крок – Підготовка та підписання договорів з громадами – зразок Договору;

Реалізація проєктів та звітність 

Процес реалізації складається з: 

 • моніторингу та евалуації (оцінки) проєктів; 
 • прийняття та аналізу звітів із виконаних проєктів; 
 • підсумкової онлайн-зустріч (підведення підсумків реалізації проєктів) 

 

Запитання, пов’язані з грантовою програмою „ Добре врядування – проєкти 2023”, слід надсилати на електронну адресу: internship@solidarityfund.pl