10 липня у Рівному команда PRO_MentalHealth Фонду міжнародної солідарності провела тренінг для партнерських громад, присвячений проєктному менеджменту та міжмуніципальному співробітництву.  

Під час заходу тренери Віктор Одиниця та Василь Курилас поділилися цінним досвідом та практичними навичками з учасниками.  

Віктор Одиниця, керівник Соціально-психологічного центру м. Славутич, заслужений працівник соціальної сфери України, зосередив увагу на ключових аспектах розробки та реалізації проєктів, включаючи планування, оцінку ризиків та управління ресурсами. Учасники отримали поради щодо ефективної комунікації з донорами та заповнення аплікаційних форм, а також потренувалися у формулюванні мети, проблеми та інших компонентів проєктної заявки. 

Василь Курилас, фахівець з муніципальних послуг проєкту USAID «ГОВЕРЛА», розповів про можливості для розвитку Центрів та особливості здійснення проєктної діяльності в рамках такого інструменту, як співробітництво територіальних громад. Учасники отримали практичні рекомендації від експерта щодо механізму укладання і впровадження договорів про міжмуніципальну співпрацю для надання психосоціальних послуг в інших громадах району. 

Варто зазначити, що Фонд продовжує підтримувати партнерські громади Рівненщини не лише, через навчання навчання з управління проєктами, а також шляхом мікрогрантингу – для розвитку Центрів психосоціальної підтримки. На тренінгу, Оксана Петруха, адміністраторка програми мікрогрантів PRO_MentalHealth, презентувала умови цьогорічного конкурсу мікрогрантів. Таким чином, учасники мають нагоду втілити на практиці отримані знання і навички. 

Захід завершився обговоренням можливих перешкод у реалізації проєктів та шляхів їх подолання. Подія стала важливим кроком у здобутті учасниками навичок якісної підготовки проєктних заявок для участі у конкурсі мікрогрантів, спрямованих на підтримку діяльності Центрів психосоціальної підтримки у Рівненській області. 

Тетяна Сірик, менеджерка психосоціальної програми PRO_MentalHealth: «Ця подія підкреслює значення розвитку професійних навичок для успішної реалізації соціально важливих проєктів, що сприяють зміцненню громад і їхньої спроможності ефективно працювати разом.» 

Проєкт реалізується в рамках Психосоціальної програми PRO_MentalHealth_Ukraine Фонду міжнародної солідарності за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща