28 березня у Яворівській громаді, що на Львівщині, відбулася презентація двох завершених проєктів, націлених на зміцнення потенціалу громад у сфері цивільного захисту.

Зокрема йдеться про відкриття «Класу безпеки» в Яворівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №2 та оновленого депо добровільної пожежної команди в селі Бунів в рамках грантової програми «Конкурс мікрогрантів – Україна 2023/UA-CP».

За підсумками двох проєктів, вартістю понад 1,3 млн грн, вдалося не лише значно покращити умови для ДПК у с. Бунів, яка обслуговує 5 старостинських округів, але й залучити молодь до вивчення необхідних навичок, які здатні врятувати життя.

Під час відкриття “Класу безпеки” Яворівський міський голова Ігор Грабовський зазначив:

«На жаль, слова “тривога”, “ракети”, “укриття” нині є буденністю для наших дітей. Тому наше завдання – навчити молодь основних правил поведінки у надзвичайних ситуаціях. Спільними зусиллями було відкрито даний “Клас безпеки”, де наші учні мають змогу отримати всі необхідні знання та відпрацювати їх практично, чому я надзвичайно тішуся і хочу подякувати всім, хто долучився до цієї ініціативи».

Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, представники Фонду міжнародної солідарності та ДСНС у Львівській області також завітали на захід, під час якого учні продемонстрували свої вміння з надання першої медичної допомоги та пожежогасіння.

Молодша координаторка проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні» Фонду міжнародної солідарності Ольга Петрощук додала:

«Окрім покращення матеріально-технічної бази та умов для вогнеборців, нам було вкрай важливо залучити до розвитку цивільного захисту місцевих мешканців. Саме тому чотири з восьми проєктів стосувалися впровадження ініціатив з популяризації добровільного пожежного руху в громадах. 

Як результат, близько 1810 мешканців громад-учасниць долучилися до численних тренінгів з пожежної безпеки та домедичної допомоги, тематичних занять та інших активностей».

Загалом, в межах проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», були втілені 8 мініпроєктів загальною вартістю 3,75 млн грн. Впевнені, що реалізація даних ініціатив стане потужним поштовхом для подальшого розвитку та масштабування добровільного пожежного руху українських громад.

Проєкт «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», реалізується Фондом міжнародної солідарності у рамках програми «U-LEAD з Європою» і співфінансується Програмою польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Більше про результати проєкту дізнавайтеся на офіційній сторінці проєкту www.vognebortsi.in.ua