У третю річницю початку повномасштабної війни в Україні ми хотіли б нагадати, що Україна є пріоритетним партнером польської співпраці у сфері розвитку з 2005 року. Фонд міжнародної солідарності активно підтримує Україну, зосереджуючись на окремих напрямках допомоги: 

Впровадження моделі психосоціальної реінтеграції для постраждалих від війни 

Протягом останніх трьох років українці живуть в реаліях повномасштабної війни.  Відтак підтримки психоемоційного стану потребують як діючі військовослужбовці, ветерани та їх родини, так і цивільне населення. Наразі запит на психологічну та психосоціальну підтримку стрімко зростає,   тому розвиток системи психосоціальної підтримки є одним з ключових напрямків роботи FSM в Україні. 

 

Посилення стійкості українських громад через розвиток добровільного пожежного руху 

Нестача пожежників та аварійних служб, особливо в сільській місцевості, суттєво впливає на швидкість реагування в надзвичайних ситуаціях. Ми віримо, що, продовжуючи співпрацювати з місцевими громадами та ключовими партнерами, ми зможемо разом розробити стійкі рішення, які забезпечать кращий захист для всіх українців. 

 

Підтримка модернізації органів місцевого самоврядування в Україні 

Ефективні органи місцевого самоврядування є основою для розвитку будь-якої громади. Вони сприяють ефективному задоволенню потреб громадян, підтримують місцевий розвиток та зміцнюють демократичні процеси. Посиливши свої компетенції, представники органів місцевого самоврядування зможуть ефективно управляти європейськими фондами відповідно до стандартів ЄС та покращувати якість життя місцевих громад. 

 

Активно підтримуємо модернізацію системи професійної освіти в Україні. Ми впроваджуємо зміни, які впливають на життєві шанси молодих людей, що в кінцевому підсумку призведе до зміцнення економіки та ефективнішої відбудови країни. 

Також пишаємося тим, що допомогли українським громадам покращити управління та організацію соціальних послуг на локальному рівні, шляхом проведення самооцінки спроможності громад у наданні соціальних послуг та створення планів вирішення соціальних проблем. 

Крім того, у 2023-2024 роках ми розробили та впровадили електронну систему управління музейними даними – Реєстр Музейного фонду України, завдяки якому Україна відновлює контроль над своєю культурно-історичною спадщиною. Цифрова база даних дозволяє відстежувати долю експонатів та документувати втрати внаслідок війни та мародерства. 

 Дякуємо за багаторічну й плідну співпрацю донорам, партнерам, та експертам. А ми й надалі продовжуємо підтримувати Україну та наближати її до європейської спільноти.