У жовтні 2022 року перша леді Республіки Польща пані Агата Корнгаузер-Дуда та перша леді України пані Олена Зеленська ініціювали проєкт з обміну досвідом між польськими та українськими медиками та пожежниками-добровольцями. У рамках співпраці відбулися навчальні курси для фахівців з опікової медицини, повітряної медичної евакуації, реабілітації та посттравматичного стресового розладу.

Одним із важливих напрямків співпраці стала підтримка українських добровільних пожежних команд. У навчаннях також взяли участь громади, які створювали ДПК в рамках проєктів Фонду міжнародної солідарності, націлених на розвиток добровільного пожежного руху в Україні. Зокрема, минулого тижня до польських колег завітали добровольці із Львівської області. В рамках обміну досвідом українські вогнеборці отримали додаткове навчання у ряді навчальних структур Державної пожежної служби та дослідили специфіку організації цивільного захисту на базі ДПК у польських громадах.

Навчання відвідали голова Державної пожежної служби Республіки Польща Маріуш Фельтиновські та перша леді Республіки Польща Агата Корнгаузер-Дуда.

“Я дуже рада, що Україна та Польща можуть співпрацювати і на рівні навчання. Це дуже гарний приклад солідарності між нашими народами”, – сказала Агата Корнгаузер-Дуда, звертаючись до пожежників.

Також перша леді Республіки Польща подякувала українським пожежникам за самовідданість, з якою вони надають допомогу постраждалим від російського вторгнення, і привітала їх з мужністю і відвагою, які вони щодня демонструють у своїй країні.

У тренінгу взяли участь члени українських добровільних пожежних команд з Рівненської, Хмельницької, Тернопільської та Волинської областей. Загалом, в рамках ініціативи перших леді Польщі та України, було проведено 4 навчальні цикли для 54 українських пожежників.

Фото: Офіційний сайт Президента Республіки Польща