21 листопада 2024 року відбулося V засідання членів Наглядової ради щодо впровадження Психосоціальної програми PRO_MentalHealth.
Павел Кост, керівник Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні (FSM – Polish Solidarity Fund) привітав нових партнерів із Житомирщини: «Переконаний, що залучення Житомирської області до нашої спільної роботи посилить результат Програми. По-перше, ми продовжуємо роботу на Рівненщині ще наступного року. Це не будуть масштабні активності, але вважаємо за потрібне ще закріпити ті здобутки, які центри спільно з іншими органами досягли в минулому і зараз досягають. По-друге, ми розпочинаємо роботу в Житомирській області. По-третє, з боку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Посольства РП в Україні є чітке прагнення і очікування, що цей напрямок будемо стрімко розвивати не лише в двох названих областях, а також в інших регіонах.»
Про динаміку розвитку та філософію Програми розповіла Моніка Олув, керівниця соціальних програм FSM: «Психосоціальна програма PRO_MentalHealth_Ukraine “Психологічна реабілітація та соціальна адаптація ветеранів та осіб, постраждалих від війни в Україні” спирається на модель, яка була успішно апробована на Рівненщині минулого року і готова до впровадження в інших регіонах. Дана модель спрямована на посилення стійкості українського населення, яке постраждало від війни. В першу чергу ми звертаємо увагу на підтримку ветеранів.»
Тетяна Сірик, керівниця напрямку “Психосоціальна програма PRO_MentalHealth” представила результати PRO_MentalHealth у Рівненській області за 10 місяців 2024 році та план дій на 2024-2026 рр. у Житомирській області: «Цього року ми продовжили підтримку 4-х Центрів психосоціальної підтримки, надавши грантів від FSM загальною вартістю 2 049 400 гривень. Варто відзначити, що власні внески громад склали понад 300 тис. грн. У результаті кожен центр посилив свою інституційну спроможність шляхом створення нової послуги та навчання спеціалістів з обраних методів психологічної роботи. Так, у Володимирці й Сарнах доступні послуги фізкультурно-спортивної реабілітації, в Дубно – профорієнтаційне консультування, а в Здолбунові запроваджена правова допомога. Ще один важливий результат, якого вдалося досягти в рамках мікрогрантингу, – це відкриття двох відділень Центрів у нових громадах на основі міжмуніципального співробітництва: відтепер до м. Радивилів та смт. Мізоч приїжджають мобільні бригади для надання психосоціальних послуг. Таким є другий рік проєктного циклу, коли створені центри функціонують самостійно, а Фонд продовжує їх підтримувати, що також буде впроваджено й на Житомирщині у 2026 році. А нині в новій області триває соціологічне дослідження для оцінки потреб і вже в середині грудня ми плануємо оголосити конкурс для всіх громад Житомирщини щодо участі в нашому проєкті.»
Представники Рівненщини поділилися досвідом інтеграції Центрів психосоціальної підтримки, створених в рамках проєкту PRO_MentalHealth, в існуючу систему збереження ментального здоров’я у Рівненській області.
Проблематику психосоціальної підтримки в Житомирському регіоні та потенційні інструменти її вирішення окреслила Наталія Остапченко, перший заступник начальника Житомирської ОВА. Також вона висловила готовність надавати підтримку у реалізації нового проєкту PRO_MentalHealth_Zhytomyr.
Наглядова рада затвердила зміни до свого положення, включивши до складу представників нової партнерської області.
Психосоціальна програма PRO_MentalHealth продовжує свій розвиток, сприяючи зміцненню стійкості українського населення та підтримуючи постраждалих від війни.
Психосоціальна програма PRO_MentalHealth “Психологічна реабілітація та соціальна адаптація ветеранів та осіб, які постраждали внаслідок війни в Україні” реалізується Фондом міжнародної солідарності (FSM – Polish Solidarity Fund) за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща