Підготовка України до повної інтеграції з Європейським Союзом часто включає роботу в (здавалося) технічних і вузькоспеціалізованих сферах. Саме таким є проєкт FSM (Фонду міжнародної солідарності), який стартував у вересні 2023 року за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міністерства закордонних справ Польщі. Його мета – реформування українського класифікатора професій та уніфікація такого класифікатора з міжнародним стандартом ISCO 08.

Оновлення цього реєстру є вагомим кроком до забезпечення гармонізації професійних кваліфікацій в Україні та країнах-членах ЄС. До того ж результати проєкту вплинуть на формування політики ринку праці, а також професійної та вищої освіти.

В рамках проєкту вже розроблена попередня версія нового класифікатора професій. Її було створено у співпраці з 12 галузевими робочими групами, що працюють під егідою Національного агентства кваліфікацій.

Вчора, 9 травня 2024 року Верховна Рада України також підтримала створення єдиного реєстру кваліфікацій, прийнявши у першому читанні Законопроєкт номер 9630 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення національної системи кваліфікацій відповідно до актуальних потреб ринку праці та інших питань». Згідно цього законопроєкту запроваджуються нові принципи та підходи до функціонування класифікатора професій в Україні, над яким зокрема працювали експерти проєкту. Відтак, ще один крок у процесі перетворення пропозицій на юридичну реальність подолано.

Проєкт реалізується за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку та Міністерства закордонних справ Польщі.