16 травня в Посольстві Республіки Польща в Україні відбулася конференція, мета якої залучення польського бізнесу до медичних та реабілітаційних інвестицій в Україну та гуманітарних проєктів. 

Перед учасниками заходу з вітальним словом виступила Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук. А також – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ярослав Гузи, Голова Правління Польської Агенції Інвестицій і Торгівлі (РАІН) Анджей Диха та Державний секретар Міністерства Розвитку та Технологій Республіки Польща Яцек Томчак. 

Представники МОЗ, Міноборони, Мінсоцполітики, Мінветеранів та Командування Медичних сил ЗСУ презентували польським інвесторам потенційні проєкти у сферах медицини, фармацевтики, реабілітації та протезування. Польські компанії-виробники, у свою чергу, представили свої виробничі можливості. Учасники заходу, серед яких були також  неурядові організації, міжнародні проєкти та бізнес-асоціації, обговорили перспективи втілення польського досвіду в Україні та процедурні питання співпраці. 

На тематичній сесії «Реабілітація і протезування ветеранів та постраждалих від війни» Тетяна Сірик,  координаторка проєкту «Психологічна реабілітація та соціальна адаптація ветеранів та осіб, які постраждали внаслідок війни  Pro_MentalHealth», який реалізується Фондом міжнародної солідарності (FSM) у партнерстві з BGK, Європейською Комісією та Програмою польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща,   зазначила: «Пілотна модель PRO_MentalHealth, яка була розроблена і успішно апробована у 2023 році на Рівненщині, лягла в основу великої кількарічної програми з психосоціальної підтримки, яку нині розробляє Фонд з метою посилення стійкості народу і, таким чином, зміцнення його економічного потенціалу. Попереду ще більше роботи, тож ми відкриті до співпраці з іншими донорами, які готові долучитися до реалізації програми у кожній області України.» 

Також в рамках бізнес-місії відбувся ознайомчий візит польських інвесторів до Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації, де розглянули концепт створення українсько-польського центру протезування та реабілітації на його базі. 

Конференція організована Польською Агенцією Інвестицій і Торгівлі. Партнерами заходу є Міністерство Розвитку та Технологій Польщі, Посольство Республіки Польща в Києві, Польсько-Українська Господарча Палата, Міжнародне товариство польських підприємців в Україні, UkraineInvest, Спілка підприємців та роботодавців Польщі та Польська Академія Наук. Стратегічний партнер – Мінреінтеграції.