Президент Фонду міжнародної солідарності Рафал Дзєнцьоловський разом з Президенткою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн та першою леді України Оленою Зеленською взяли участь в урочистій передачі шкільних автобусів українським громадам.

Загалом в рамках ініціативи було передано 371 шкільний автобус, 100 з яких були закуплені завдяки фінансуванню DG NEAR у співпраці з Банком Gospodarstwa Krajowego. У якості партнера-виконавця, котрий був відповідальний за закупівлю, транспортування та розподіл автобусів, виступав Фонд міжнародної солідарності.

Дані транспортні засоби будуть використовуватися для щоденних поїздок до школи десятків тисяч дітей з прифронтових районів України, які найбільше постраждали від російської агресії.

“Мабуть, немає кращого символу майбутнього України, ніж шкільні автобуси для дітей. Діти – це гарантія того, що Україна переможе у цій війні і буде такою країною, про яку мріяли Сковорода і Стус: країною вільних і гордих громадян”, – сказав Рафал Дзєнцьоловський.

Олена Зеленська подякувала європейським партнерам за цей цінний внесок в освіту й підтримання дітей в Україні та додала:

«Бажаю громадам, які їх отримають, користуватися. Наші діти стійко переносять усю тяжкість воєнного часу, ще й мають мужність учитися. Тож ми повинні створити для них найкращі умови. Це наш обов’язок».

«Ця жорстока війна позбавила тисячі українських дітей їхньої невинності та дитинства. Але вона не позбавить їх світлого та щасливого майбутнього, на яке вони заслуговують. Ось чому я щаслива, що ми можемо допомогти безпечно возити українських дітей до шкіл. Надання понад 370 шкільних автобусів Європейською Комісією та державами-членами демонструє нашу спільну відданість майбутнім поколінням українців» – зазначила Урсула фон дер Ляєн, Президентка Європейської Комісії.

Довідково

Загарбницька російська війна в Україні завдала значної шкоди системі освіти, що призвело до знищення або пошкодження понад 2800 навчальних закладів і позначилося на близько 5,7 мільйонах дітей шкільного віку.

У листопаді 2022 року Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн та перша леді України Олена Зеленська запустили кампанію «Шкільні автобуси для України» – нову акцію європейської солідарності, щоб підтримати Україну та безпечно повернути українських дітей до школи. Єврокомісія закликала державні та приватні організації в Євросоюзі та за його межами об’єднати зусилля та продемонструвати солідарність, надавши автобуси, які є важливими для безпечного повернення українських дітей до їхніх закладів освіти.

Фінансування з боку Європейської Комісії у розмірі 14 мільйонів євро дозволило придбати, доставити та видати 100 шкільних автобусів за підтримки Фонд міжнародної солідарності (SFPL). Центральні, міські та регіональні органи влади, а також транспортні організації з 11 країн-членів ЄС (Австрія, Чехія, Німеччина, Естонія, Іспанія, Франція, Люксембург, Польща, Словенія, Фінляндія, Швеція) передали 271 шкільний автобус. Транспортні засоби дісталися до України через Механізм цивільного захисту ЄС.