Минулого тижня в рамках проєкту “Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом розвитку добровільних пожежних команд” відбувся вебінар на тему “Аналіз та управління ризиками в громаді. Практичний кейс розробника змін”.
Захід був присвячений темі оцінки ризиків, її впливу на рівень безпеки громади, а також методології, завдяки якій місцеве самоврядування може ефективніше здійснювати заходи із запобігання надзвичайним ситуаціям.=
На початку свого виступу експертка проєкту “Вогнеборці” Аґнєшка Пясецька наголосила, що оцінка ризиків території — це інструмент, який дозволяє комплексно поглянути на загальну картину безпеки громади, а не лише на її пожежну складову. Адже катастрофи, які, як правило, можна було попередити, коштують життів та грошей.
“До прикладу, у 2021 році матеріальні збитки від надзвичайних ситуацій склали 13 млрд 363 млн 545 тис. гривень. За основу був взятий саме період до повномасштабного вторгнення, аби виключити вплив активних військових дій на показники. Наведена статистика наочно показує, що фактичні матеріальні збитки значно перевищують можливі витрати на заходи із запобігання катастроф”, — розповіла експертка.
Виходом із цієї ситуації є використання ризик-орієнтованого підходу в місцевому управлінні, адже завдяки ньому громада може реалізувати дві пріоритетні цілі: безперервність надання базових публічних послуг та раціональне використання людських і фінансових ресурсів.
Детальніше з передумовами та методологією оцінки ризиків можна ознайомитися у базі знань FSM про цивільний захист на місцевому рівні – на сайті Вогнеборці, розділ “Оцінка ризиків та ДПК”
Проєкт Фонду міжнародної солідарності (FSM) «Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом створення добровільних пожежних команд» реалізується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США.