Вчора, 25 червня 2024 р., в рамках проєкту “Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом розвитку добровільних пожежних команд” відбувся вебінар “Промоційний супровід розвитку та активізація населення для підтримки пожежного руху”.

Подія мала на меті об’єднати пожежну спільноту навколо сучасних методів залучення коштів та місцевого населення до діяльності ДПК. Зокрема, консультант Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні Василь Кундрик розповів про практики залучення різних вікових аудиторій до пожежної безпеки. За словами експерта, кожна з вікових груп має свої характерні риси та вподобання, аналізуючи які, можна привернути увагу певної цільової аудиторії до важливості пожежної безпеки та діяльності вогнеборців зокрема. А саме йшлося як про літні табори, тематичні мультики та ігри для дітей, так і про фестивалі, соціальні кампанії та практичні навчальні заходи для дорослих.

Також в рамках заходу пан Василь детально розповів про можливості фандрейзингу, його види та навіщо командам диверсифікувати джерела фінансування своєї діяльності. Одним з прикладів публічно-приватного партнерства став кейс Хотинської громади Чернівецької області.

“Публічно-приватне партнерство може бути і досить невеликих масштабів. До прикладу, ДПК Хотинської громади, яка нині є учасницею проєкту “Вогнеборці”, створена на базі фермерського господарства. Таким чином громада надає можливі ресурси для діяльності ДПК, а підприємець – приміщення та лояльне ставлення до своїх працівників, які виявили бажання стати частиною добровільної пожежної команди, тим самим захищати від пожеж як і дане підприємство, так і всю громаду і її сусідів загалом”, – розповів Василь Кундрик.

В свою чергу, експертка проєкту “Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом розвитку добровільних пожежних команд” Агнєшка Пясецька зосередилася на практиках інформування про діяльність ДПК та залучення партнерів на прикладі Польщі.

“Треба пам’ятати про надзвичайно важливу річ – без просування свого бренду ДПК не існує. Тобто, якщо не говорити про себе та свою діяльність, це зменшує потенційні можливості залучення коштів на розвиток ваших команд та обізнаність громади про вашу діяльність.Тому важливо застосовувати такі інструменти просування своєї ДПК, як зустрічі зі спонсорами, суспільні події, присутність на святах громади, створення молодіжних пожежних команд, ведення соцмереж тощо”, – зазначила пані Агнєшка.

Експертка також навела практичні приклади застосування таких інструментів на прикладі польських ДПК та які можливості надають такі інструменти в розрізі фінансування ДПК, побудови свого бренду та розвитку ДПК загалом.

На учасників також чекала презентація спеціалістки з комунікацій Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні Тетяни Музиченко про можливості комунікаційних інструментів для розвитку ДПК.

Наостанок, всі бажаючі могли задати запитання – це, традиційно, найдовша і чи не найважливіша частина наших вебінарів. На частину питань вдалося відповісти одразу, а в деяких справах будуть направлені нами запити до відповідних установ.

Загалом, вебінар був насиченим корисною інформацією, яку згодом вогнеборці зможуть застосувати у своїй діяльності. Усі матеріали від наших експертів, презентовані на вебінарі, невдовзі будуть доступні в базі знань FSM про цивільний захист на місцевому рівні – на сайті “Вогнеборці” . Тож, слідкуйте за нашими оновленнями!

Проєкт Фонду міжнародної солідарності (FSM) «Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом створення добровільних пожежних команд» реалізується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США.