Модульне містечко на 528 мешканців побудували в Полтаві за підтримки Великої Британії та Польщі в рамках проєкту «Під безпечним дахом», який реалізується Фондом міжнародної солідарності.  Цей проєкт став важливим кроком на шляху до створення безпеки та комфорту для українських переселенців на Полтавщині, які знаходяться у вразливому становищі, зокрема осіб з інвалідністю та багатодітних родин. Модульне містечко, розташоване на площі понад 1,5 га, складається з шести павільйонів, які включають вітальні, дитячі ігрові кімнати, пральню, комору, кухню, їдальню, душові та туалети. 

Завдяки щедрій гуманітарній допомозі в рамках польсько-британського проєкту “Під безпечним дахом” через Фонд міжнародної солідарності  (Республіка Польща) разом з житловими модулями було доставлено меблі, постільну білизну, ковдри, подушки, побутову техніку, генератори, кондиціонери, пральні та сушильні машини, холодильники, електроплити та кухонне приладдя.   

Крім того, на території було облаштовано дитячі майданчики, спортивні тренажери, дерев’яні альтанки та інші зручності для мешканців. Кошти на будівництво інфраструктури модульного містечка надійшли з Полтавського обласного бюджету, що дозволило встановити необхідні системи комунікацій, освітлення та відеоспостереження. Територія містечка була озеленена та благоустроєна, а в рамках програми “Під безпечним дахом” для аварійного електропостачання були встановлені дизель-генераторні станції. 

На офіційному відкритті модульного містечка були присутні Голова політичного відділу Посольства Республіки Польща в Україні Анна Кілан-Ліпка, віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, керівництво Полтавської обласної військової адміністрації, Голова Правління Фонду міжнародної солідарності Рафал Дзєнцьоловський (Республіка Польща) та координатор проєкту «Під безпечним дахом» Томаш Гжиб, представники Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Дитячого фонду ООН (UNICEF), Міжнародної організації з міграції. 

Звертаючись до мешканців містечка, Голова політичного відділу Посольства Республіки Польща в Україні, Анна Кілан-Липка зазначила: «Війна виграється не тільки на фронті, а й у свідомості людей. Все що бачу сьогодні тут – сповнені вірою, надією, оптимізмом  ваші душі свідчать про те, що цю війну українці у своїй свідомості вже виграли. Запевняю вас в подальшій польській солідарності та підтримці». 

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, поспілкувавшись з жителями містечка, які показали в яких умовах проживають і що зараз відчувають, зазначила: «Щиро кажу – я не є великим апологетом модульних містечок. Але цей випадок – хороший виняток. Коли я бачу, що є доступ до інфраструктури, коли дітей можуть віддати в садочок та відвести в школу. Це означає, що матуся може піти на роботу, вона може допомогти собі та своїй сім’ї. І не бути залежною лише від того, що виділить їй держава. Це дуже важливо! Ми бачимо, що тут дійсно є середовище, де можна спілкуватися. Все є для того, аби люди не відчували себе обмеженими. Тут все налаштоване на спілкування та інтеграцію. Щиро дякую! Ви дійсно, в приємному значенні цього слова, здивували. Це масштабний допрацьований проєкт, враховані всі помилки інших регіонів і це дуже правильно. Це хороша модель співпраці міжнародної допомоги та регіональної, місцевої та центральної влади».  

Рафал Дзєнцьоловський, Голова Правління Фонду міжнародної солідарності запевнив всіх присутніх на заході в тому, що під час нинішньої війни в Україні поляки стоять пліч-о-пліч з українцями, серцем і душею: «Наша підтримка орієнтована на допомогу тим, хто найбільше постраждав від цього конфлікту: цивільним, жінкам та дітям. Ця війна, безперечно, є варварською агресією Росії. І одним зі способів уникнути гуманітарної катастрофи є модульні містечка. Звісно, це не оптимальне розв’язання проблеми, але якщо ми будемо думати про це містечко, як про систему співпраці влади на різних рівнях, можемо створити умови в яких українці, що змушені покинути свої домівки, відчуватимуть,  що живуть нормальним життям. Немає нічого гіршого, ніж стан безнадії та невпевненості. Тому, ті люди, які тут живуть мають мати роботу та відчувати сенс свого життя. Для цього і було збудовано це містечко. Це вже друге таке містечко. Перше було у Львові на 1400 мешканців. Ці успіхи мотивують нас йти далі та здійснювати нові ініціативи. Наш Фонд готовий долучатися і в подальших кроках, спрямованих на допомогу тим, хто її потребує. Дякую пані Ірині Верещук за допомогу і співпрацю, бо наш Фонд співпрацює з Мінреінтеграції в інших проєктах.  Дякую Полтаві за відкрите серце і можливість прихистити внутрішньо переміщених осіб. Всім мешканцям цього містечка бажаю  найшвидшого повернення додому та перемоги».  

 Модульне містечко у Полтаві є символом спільних зусиль та солідарності, спрямованих на турботу та безпечне проживання українців, які потребують особливої уваги та підтримки. Цей проєкт відкриває нові перспективи для покращення якості життя вразливих верств населення та є прикладом успішної міжнародної співпраці. Проєкт, реалізований Фондом міжнародної солідарності в рамках польсько-британського проєкту “Під безпечним дахом”, що фінансується Великою Британією.