Минулого тижня частина команди Фонду міжнародної солідарності здійснила моніторингові візити до територіальних громад, які виграли конкурс мікрогрантів та реалізують проєкти. З 14 по 17 травня Павел Александрович, Мар’яна Янковська та Антон Кухлєв відвідали Смизьку громаду Рівненської області, Понінківську громаду Хмельницької області та Тульчинську громаду Вінницької області. 

Перша зупинка – Смизька громада, де нині триває реалізація проєкту, покликаного підвищити якість послуг екстреної медичної допомоги шляхом створення соціально-медичного хабу “Центр громадського здоров’я”. Під час візиту учасники моніторингового візиту відвідали соціально-медичний хаб, зустрілися з координаторкою проєкту Юліаною Марчук, представниками місцевої влади та медичною спільнотою центру громадського здоров’я. А також обговорили питання щодо процесу реалізації проєкту та планів на майбутнє після його завершення. Координаторка проєкту розповіла, що створений соціально-медичний хаб у Смизькій громаді має довгострокову перспективу для подальшої діяльності та розвитку. Адже, як для місцевих мешканців, так і для сусідніх громад, важливо мати місце для надання послуг лікувально-діагностичного характеру. Також, наявність медичного хабу слугує вагомим фактором для молоді, перед якою стоїть питання щодо вибору майбутньої професії. 

У Понінці представники Фонду зустрілися з координаторкою проєкту Ольгою Нижнею, аби обговорити хід реалізації проєкту, труднощі та перспективи. Мета проєкту Понінківської громади – залучити молодь до вирішення екологічних питань та покращити матеріально-технічну базу громади щодо управління відходами. Співробітники Фонду також взяли участь в освітньому заході в місцевому ліцеї, де старшокласники трьох навчальних закладів представляли свої еко-бренди громади. За їхніми словами, тема свідомого поводження зі сміттям хвилює молодь і відкриває нові форми залучення мешканців до розв’язання цієї проблеми. 

Тульчинська громада також втілює проєкт, присвячений ефективному управлінню відходами. Спираючись на досвід польської гміни Накло над Нетечем, влада та громадськість Тульчина вдосконалюють процеси управління відходами. Представники Фонду зустрілися з керівництвом міста, відвідали екологічні уроки в місцевому ліцеї №3, ознайомилися з роботою комунального підприємства “Тульчинкомунсервіс” та взяли участь у засіданні робочої групи проєкту. За словами керівниці проєкту Наталії Гнатенко, проєкт звертає особливу увагу на пріоритетність роботи з побутовими відходами та створює нові форми взаємодії з мешканцями.   

Проєкт Добре врядування співфінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща та реалізується в рамках програми U–LEAD, багатосторонньої діяльності Європейського Союзу та його держав-членів: Німеччини, Польщі, Данії та Словенії. Проєкт є частиною ініціативи “Мости довіри”.