Внаслідок повномасштабної російської агресії серед українців значно зріс рівень обізнаності про важливість безпеки. Адже в умовах постійної загрози люди прагнуть бути готовими до будь-яких ситуацій. Відповіддю на запит населення стали різноманітні тренінги з цивільного захисту, де всі охочі можуть отримати навички з домедичної допомоги, мінної безпеки, пожежогасіння чи самодопомоги під час надзвичайної ситуації.
Нещодавно в рамках проєкту “Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом розвитку добровільних пожежних команд” координаторка напрямку “Цивільний захист” Фонду міжнародної солідарності в Україні Світлана Неіленко також взяла участь в одноденному тренінгу-практикумі з пожежогасіння та виживання під час надзвичайних ситуацій, під час якого, зокрема, були відпрацьовані алгоритми дій при теракті та прильоті.
«Тренінг тривав близько десяти годин, за цей час ми встигли відпрацювати різноманітні надзвичайні ситуації індивідуально і в групах. Важливо, що програма тренінгу була насичена та максимально адаптована до ситуацій, які нині можуть спіткати нас щодня. А саме йдеться про орієнтування у темному задимленому приміщенні, евакуація в умовах паніки оточуючих, евакуацію та гасіння пожежі з імітацією ситуації прильоту», – ділиться враженнями пані Світлана.
Координаторка FSM розповіла, що окрім набутих надзвичайно важливих навичок, участь у таких тренінгах дозволяє організаціям, що працюють у напрямку розвитку добровільного пожежного руху, дослідити можливості додаткового залучення громадського сектору до спеціалізованих навчань членів ДПК та розширити поле їх співпраці.
Фонд міжнародної солідарності підтримує активізацію залучення громадського сектора до розвитку системи цивільного захисту та проведення тренінгів у різних куточках України. Дякуємо всім організаторам та партнерам (Добровольчий пожежний підрозділ ГО «Чорна Лоза», Загін Швидкого Реагування Товариства Червоного Хреста України Вишгородського Району) за можливість долучитися до такого надзвичайно корисного заходу!
Проєкт Фонду міжнародної солідарності (FSM) «Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом створення добровільних пожежних команд» реалізується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США.
Більше інформації Ви можете знайти в базі знань FSM про цивільний захист на місцевому рівні – на сайті Вогнеборці www.vognebortsi.in.ua