Програма візиту, який тривав з 11 по 19 травня, була дуже насиченою і складалася з 3 частин.

Навчальний візит відкрив тренінг, який було присвячено темі застосування методу Design Thinking у місцевому самоврядуванні. Цей метод є водночас дослідницьким і творчим, тому надає інструменти для глибшого вивчення поточних потреб людей. Під час тренінгу учасники розглянули соціальну сферу з точки зору отримувача послуги, провели дослідження його реальних потреб і на основі результатів дослідження визначили проблему, яку необхідно вирішити, потім із застосуванням допоміжних методів (наприклад, brainstorming) генерували ідеї для вирішення проблеми, а використовуючи 3d-моделювання протестували наскільки ефективними можуть бути запропоновані рішення. Цей тренінг надихнув учасників на пошук креативних рішень для вирішення проблем у громадах серед практик, які вивчалися у польських ґмінах протягом наступних 5 днів.

Географія відвіданих ґмін включала Мазовецьке (ґміна Козеніце, ґміна Грабув-над-Пилицею, ґміна Гловачув) і Лодське воєводства (ґміна Блашкі, ґміна та місто Серадз, ґміна та місто Здунська Воля).

Під час візитів учасники мали змогу ознайомитися з досвідом створення та реалізації Стратегій вирішення соціальних проблем. Польські колеги наголосили, що для створення ефективної Стратегії важливим є етап діагностики соціальної ситуації, а для її реалізації –організація оптимального використання кадрового, фінансового і матеріального ресурсу, який відповідає потребам. Серед основних практик, успішно впроваджених у Польщі, українських представників найбільше зацікавили:

  • Надання суспільних послуг
  • Створення будинків самодопомоги
  • Міжмуніципальне співробітництво
  • Впровадження послуги ерготерапії

На завершення навчального візиту було проведено тренінг у форматі open-space. Хоча учасники відвідували різні ґміни, практики, які їх зацікавили, були переважно однаковими. Відтак, під час тренінгу вони мали змогу обговорити можливість впровадження кожної з практик у своїх громадах, напрацювати механізми їх реалізації, визначити потенційні проблеми і сформувати рекомендації, котрі можуть допомогти у подоланні цих проблем.

Дякуємо представникам громад за активну участь! Віримо, що набуті знання обов’язково допоможуть покращити якість життя мешканців ваших громад.

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках 10-го раунду програми «Development Cooperation Partnership Program.