Минулого тижня завершився трьохтижневий цикл навчань добровольців-пожежників в рамках проєкту Фонду міжнародної солідарності «Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом створення добровільних пожежних команд».

Починаючи з 26 лютого до 15 березня 96 вогнеборців з Білицької, Камінь-Каширської, Корецької, Коропської, Курненської, Пустомитівської, Тростянецької та Хотинської громад, отримували навички з гасіння пожеж, порятунку людей, проведення аварійно-рятувальних робіт та надання домедичної допомоги постраждалим. Також майбутні пожежники навчилися користуватися спеціальним обладнанням.

Навчальний курс складався з теоретичної частини, яку добровольці проходили дистанційно, та практичної – відпрацювання якої відбувалося на базі територіально найближчого до громад-учасниць підрозділу ДСНС.

Під час проведення навчань вогнеборців Тростянецької громади заступник начальника 24-ї державної пожежно-рятувальної частини 6 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Сумській області Іван Лобода розповів, що головним завданням є навчити добровольців навичкам роботи з пожежно-технічним обладнанням, ознайомити з правилами роботи та безпеки праці під час гасіння пожеж.

«Готуємо бійців до практичного виконання завдань по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території Білківського старостату. Вчимо ефективно використовувати пожежне оснащення й автомобілі, які їм будуть передані», – зазначив рятувальник.

Після закінчення курсу, тривалістю 110 годин, учасники склали іспит та отримали посвідчення, які підтверджують знання та набуті навички. Наступний крок – реєстрація ДПК та вступ до її лав. Відтак, невдовзі ще 8 українських громад будуть під надійним захистом добровольців-пожежників.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США.