Стали відомими усі переможці конкурсу «Фонду малих проєктів – Україна 2021 UA01», який проводився Представництвом Фонду міжнародної солідарності в Україні в рамках проєкту “Підтримка процесу децентралізації: розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері надання соціальних послуг”.  На конкурс учасники подавали свої проєктні пропозиції спрямовані на розвиток системи надання соціальних послуг в громадах. В результаті експертами було відзначено по три найкращих заявки із  Черкаської, Вінницької та Житомирської областей, які є учасниками проєкту.  Загалом, співфінансування на реалізацію своїх ідей отримають 10 громад.

Черкаська область:

1 місце  – Білозірська ОТГ – проєкт «Крок за кроком: соціальна підтримка сімей з дітьми» (загальна вартість проєкту – 400 тис. грн./співфінансування від Фонду міжнародної солідарності – 360 тис. грн.) – покращення якості всебічного розвитку дітей дошкільного віку та навчання батьків навичкам, необхідним для виховання дітей; покращення роботи психологічної служби ДНЗ, шляхом використання інтерактивних методів та мультимедійних технологій.

2 місце  – Чигиринська ОТГ – облаштування інклюзивного спортивно-ігрового майданчика «KidsLand» (400 тис. грн./360 тис. грн.) – створення сучасного інклюзивного простору для відпочинку та розвитку, взаємодії та ігор, активності та занять спортом дітей різних вікових категорій, а саме: дітей з інвалідністю, з особливими потребами, дітей учасників АТО, внутрішньо-переміщених осіб, малозабезпечених та багатодітних сімей та всіх бажаючих; поряд зі спортивним та ігровим майданчиком буде розміщений зелений клас для проведення арт-терапевтичних занять.

3 місце  – Тернівська ОТГ – мобільні соціальні послуги для сімей/осіб в складних життєвих обставинах (386 тис. грн./343 тис. грн.) – створення досвідченої команди фахівців із соціальних послуг з власним транспортом (авто/веломашини), забезпечення умов праці працівників соціальної сфери, навчання персоналу для надання якісних соціальних послуг, проведення тренінгу “Батьківство без стресу” для осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Вінницька область:

1 місце  – Гніванська ОТГ – проєкт «Активний відпочинок – запорука здорової громади» (261 тис. грн./234 тис. грн.) – облаштування майданчика з вуличними тренажерами та інклюзивним спортивно-ігровим обладнанням для дітей та молоді з функціональними обмеженнями, учнів сусідньої школи та усіх бажаючих мешканців прилеглого мікрорайону.

2 місце  – Вороновицька ОТГ – проєкт «Якісні соціальні послуги наближені до родини» (389 тис. грн./349 тис. грн.) – наближення соціальних послуг до сімей (осіб), які їх потребують, через створення та облаштування кімнат надання соціальних послуг при старостинських округах, забезпечення працівників велосипедами.

3 місце  – Барська ОТГ – проєкт «Придибенції по-Барськи: простір для спілкування літних мешканців» (400 тис. грн./360 тис. грн.) – об’єднання людей літнього віку та людей з інвалідністю для організації змістовного дозвілля, теплого дружнього спілкування, обміну життєвим досвідом у формі діалогу, тренінгів, тематичних заходів за участі молоді та фахівців зі сфер надання соціальних, юридичних, фінансових, культурних та ін. послуг; покращення якості життя, позбавлення відчуття самотності людей похилого віку та людей з інвалідністю.

Житомирська область:

1 місце – Семенівська ОТГ – проєкт «Вчасно зреагуй – життя врятуй!» (420 тис. грн./320 тис. грн.) – забезпечення жителів громади своєчасною комплексною допомогою у випадках потрапляння у ситуацію агресії шляхом створення мобільної кризової служби з протидії домашнього насильства, що складатиметься з 10 спеціалістів із різних сфер діяльності, які матимутьвласний транспорт; проведення інформаційної кампанії для жінок «Збережи себе – живи безпечно!»

2 місце  – Городницька ОТГ – створення необхідних умов для надання повноцінних якісних послуг з комплексної реабілітації людей з інвалідністю в КЗ «Городницький центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» (424 тис. грн./381 тис. грн.) – створення в громаді необхідних умов для надання якісних реабілітаційних послуг для всіх людей з інвалідністю, які цього потребують, шляхом закупівлі обладнання для місцевого центру.

3 місце  – Курненська ОТГ – соціальний центр для тимчасового проживання осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах в селі Соколів (391 тис. грн./341 тис. грн.) – створення умов для тимчасового проживання та доступу до необхідних соціальних, медичних, юридичних послуг особам, які опинилися в складних життєвих обставинах чи зазнали насильства; розвиток на території громади культури волонтерства, соціальної згуртованості, ефективної партнерської взаємодії місцевої влади та громадськості.

і ще одне 3 місце  – Хорошівська ОТГ – проєкт «Кімната відпочинку» (впровадження соціальної послуги тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх заміняють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю) (198 тис. грн./178 тис. грн.) – активізація співпраці з батьками дітей з інвалідністю для підвищення рівня залучення до активного життя шляхом участі у масштабних заходах, майстер-класах та тренінгах в облаштованій «Кімнаті відпочинку» з використанням сучасних можливостей та технологій; розвиток здібностей дітей з інвалідністю, покращення фізичного, морального та психоемоційного стану, як батьків, так і дітей.

Проєкти щодо покращення та розвитку системи надання соціальних послуг в громадах будуть реалізовуватися громадами з липня по листопад 2021 року.

Проєкт “Підтримка процесу децентралізації: розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері надання соціальних послуг” реалізується Фондом міжнародної солідарності і співфінансується в рамках програми польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіка Польща та Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні.