З 1 червня 2021 року стартує активна фаза нового проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні». 

 

Проєкт розрахований на 3 роки і спрямований на підтримку системи цивільного захисту населення в громадах України шляхом формування добровільних пожежних команд, допомоги громадам в розробці планів реагування на надзвичайні ситуації та навчальних візитів представників громад, Головних управлінь ДСНС України у відповідних областях громад-учасниць проєкту до Польщі для вивчення польського досвіду у вказаній сфері. 

 

В Україні у сфері цивільного захисту населення наразі спостерігається низка проблем, в тому числі, невідповідне співвідношення кількості рятувальників до кількості мешканців: 1 особа на 1000 мешканців. Для порівняння, у Польщі цей показник всемеро більше! Це досягається завдяки добровольчому руху. Ще одним із викликів є недостатня кількість місцевих відділень для оперативного реагування на надзвичайні ситуації в сільській місцевості. Відповідно до встановлених світових стандартів час доїзду від моменту отримання виклику до місця події в сільській місцевості має становити 20 хвилин. Ще в 2017 році цей стандарт був закріплений і в Національній Стратегії Реформи Служб Охорони Безпеки України. Але по факту у переважній частині випадків він не дотримується, і як наслідок - близько 2 тисяч осіб щороку втрачає життя в результаті пожеж, матеріальні збитки ж оцінюються в обсязі близько 160 млн. євро. Окрім цього, діюче законодавство в Україні щодо цивільного захисту населення потребує удосконалення, як на державному рівні, так і на рівні місцевого самоврядування. 

 

Тож зважаючи на актуальність даної проблеми, вже скоро в рамках проєкту  буде оголошено конкурс та відібрано 20 територіальних громад, які отримають як навчально-методичну допомогу з вдосконалення системи цивільного захисту, так і допомогу із забезпечення добровільних пожежних команд спеціалізованим спорядженням.  

 

Проєкт ставить перед собою амбітні цілі – до закінчення трирічного терміну проєкту на підставі практичної організації діяльності із сприяння організації цивільного захисту у громадах, залучення вітчизняних та закордонних експертів підготувати рекомендації для оптимізації нормативно-правових актів України, що регламентують діяльність добровільних пожежних команд на рівні держави. 

 

Слідкуйте за оголошеннями про відбір громад та долучайтесь до створення системи цивільної безпеки у своїй громаді! 

 

 

 

Проєкт реалізується Фондом міжнародної солідарності у рамках програми "U-LEAD з Європою" і співфінансується програмою польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

 

Оголошено конкурс для відбору громад-учасниць в рамках проєкту з цивільного захисту «Вогнеборці»!

 

 

Проєкт фінансується за підтримки програми «Польська допомога» Міністерства закордонних справ РП та за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

 

Його мета - розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері соціальної допомоги та підвищення кваліфікації фахівців соціальної сфери , що, у свою чергу, має допомогти у наданні якісних соціальних послуг жителям громад. Кожен учасник проєкту візьме участь у циклі тренінгів з управління наданням соціальних послуг в ОТГ та з написання проєктних заявок, а також у навчальних поїздках до Польщі. Найактивніші учасники матимуть можливість отримати кошти на реалізацію власних ідей в рамках Фонду малих проеєктів.


Знання отримані під час проєкту допоможуть учасникам в подальшому розвитку надання якісних послуг у соціальній сфері в ОТГ, а отриманий досвід вони зможуть використати у процесі подачі заявок на отримання коштів з інших джерел.

   

EU4Skills – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програму підтримують ЄС та його держави-члени Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія. Загальне фінансування програми складає 58 млн євро. Мета програми – підвищити ефективність реформи, покращити якість та привабливість профтехосвіти та її відповідність вимогам ринку праці, провести навчання керівників закладів та викладачів, а також модернізувати обрані заклади профтехосвіти у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Тривалість: 2019-2023 рр. Програму в Україні реалізують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW), а також установи з країн, що співфінансують EU4Skills.

2020

Протидія Covid-19

Реагуючи на виклики, спричинені пандемією COVID-19, Міністерство закордонних справ  Республіки Польща та Фонд міжнародної солідарності прийняли рішення про спрямування частини коштів програми «Підтримка демократії» на боротьбу з насідками пандемії в Україні. Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні, пріоритетом діяльності якого є проєкти співпраці для розвитку, спрямовані на підтримку реформи соціальної політики та системи освіти в Україні, розпочало програму підтримку лікарень у кількох регіонах України.

Фонд міжнародної солідарності надає підтримку українським партнерам у боротьбі з COVID-19 виходячи з трьох головних принципів:

  • Допомога – Польща є надійним партнером для України і завжди готова прийти на допомогу в необхідний момент. Теперішня ситуація не є винятком.
  • Солідарність – пандемія це глобальна проблема, яка вимагає універсальних дій. «Міжнародна солідарність», це наша відповідь на виклики сьогодення.
  • Співпраця – вся допомога, що надається є результатом діалогу з українськими партнерами та відповіддю на їхні потреби.

Вибір лікарських закладів був здійснений на підставі низки чинників, таких як підтримка регіонів, в яких реалізовуємо чи реалізували проєкти з розвитку, спрямовані на підтримку об’єднаних територіальних громад (Чернігівська, Львівська області), співпраця з Консульством Республіки Польща, котре допомагає у визначенні потреб лікарень. Також критерієм надання допомоги лікарням є визначення їх Міністерством охорони здоров’я України як опорних у боротьбі з пандемією. Окрім цього, планується надання допомоги ветеранським і військовим шпиталям, оскільки вони мають нижчий рівень забезпечення необхідними засобами та обладнанням, нерідко залишаються поза увагою інших донорів, але за умов коли триває війна на Сході України такі заклади також потребують підтримки.

 

Фонд координує свої дії з Посольством Республіки Польща в Україні та Генеральним Консульством Республіки Польща у Львові. Загальна вартість підтримки становитиме 0,5 млн. польських злотих (близько 3 мільйони гривень). Підтримка надається за рахунок коштів прогами «Польська допомога» Міністерства закордонних справ Республіки Польща.