14-15 червня у Чернігові відбувся навчально-ознайомчий тренінг проєкту «Вдосконалення системи психологічної підтримки в громадах, що надають соціальні послуги ветеранам АТО/ООС». Під час заходу Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні підписало меморандуми про співпрацю з 5 громадами Чернігівської області, а психологи громад пройшли ознайомче навчання з принципів підтримки психічного здоров’я та психосоціального супроводу для ветеранів. 

Голова правління Фонду міжнародної солідарності Рафал Дзєньчоловський та Голова Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) Наталія Алюшина підписали Меморандум про співпрацю. Підписання відбулось під час зустрічі, що пройшла 11 червня 2021 року в стінах НАДС. 

10 червня 2021 року відбувся семінар «Практичний досвід впровадження методики CAF у Республіці Польща на центральному рівні». Головним спікером заходу став польський експерт у сфері управління якістю в публічному управлінні Республіки Польща Славомір Висоцький. «CAF – є виключно інструментом само оцінювання систем та інструментів управління, а не людей», - таким був головний посил виступу польського спеціаліста, яким він поділився з учасниками заходу.

Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні розпочало реалізацію пілотного проєкту «Вдосконалення системи психологічної підтримки в громадах, що надають соціальні послуги ветеранам АТО/ООС». Метою проєкту є розробка пілотного механізму надання послуг психологічної допомоги ветеранам та їхнім сім’ям як частини системи соціальних послуг у територіальних громадах, а також закріплення цього механізму на центральному рівні для поширення його в інших регіонах. 

У травні в рамках проєкту «Підтримка процесу децентралізації: розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері надання соціальних послуг» відбулись навчальні семінари для представників об’єднаних територіальних громад з Житомирської, Вінницької та Черкаської областей. Учасники проєкту зустрілися з керівниками центрів соціальної допомоги з Польщі, які поділилися з ними своїм більш ніж 20-річним досвідом праці у сфері соціального захисту. 

Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні розпочало реалізацію проєкту «Соціальні послуги: індивідуальна фасилітація для ефективного функціонування», в рамках якого 27 травня 2021 року відбувся перший вебінар для шести громад Чернігівської області. Особливістю цьогорічного проєкту стала можливість вибору учасниками тем для індивідуальних консультацій в залежності від їхніх потреб.

Фонд Міжнародної Солідарності бере активну участь у процесі реформування професійної освіти в Україні, у рамках програми Європейського Союзу "EU4Skills", котра впроваджується спільно партнерами з Німеччини, Польщі, Фінляндії та Естонії. Програма EU4Skills діє на національному рівні та в 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорозькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Саме в цих семи регіонах наша діяльність досі була найбільш інтенсивною.

Протягом останніх двох місяців в рамках проєкту «Підтримка процесу децентралізації: розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері надання соціальних послуг» відбулися два раунди зустрічей. Зустрічі відбулися в рамках першого компоненту проєктуяким є Навчальні семінари з управління наданням соціальними послугами, і, таким чином, було вже проведено 6 із 10 запланованих семінарів. 

 У рамках Програми ЄС «EU4Skills» ми розробили новий програмний документ для запуску послуг професійної орієнтації та консультування. Він визначає цілі та методи надання послуг профорієнтації у всій освітній системі України. Запрошуємо до громадського обговорення проєкту концепції професійної орієнтації в новій українській школі.

9 грудня розпочав свою роботу Відкритий простір "Кольорове життя".  Простір був створений за підтримки Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні на базі Ніжинського територіального центру соціального обслуговування для людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Він включає кілька локацій – концертну, ігрову та спортивну. 

Сосницька ОТГ Чернігвіської області презентувала безкоштовний громадський велопрокат для мешканців громади. Мета проєкту, реалізованого за підтримки Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні, - зробити соціальні послуги ближчими до отримувачів.

8 грудня 2020 року в Сновській ОТГ Чернігівської області відбулося відкриття «Простору активного довголіття» для людей похилого віку Сновщини. Цей проєкт став можливим завдяки підтримці Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні та наполегливій роботі та бажанню Сновської громади зробити простір для навчання та активного відпочинку для старших осіб та осіб з інвалідністю.

НОВИНИ

Психологічна підтримка для ветеранів АТО –…

черв. 17, 2021
14-15 червня у Чернігові відбувся навчально-ознайомчий тренінг проєкту «Вдосконалення…

Фонд підписав меморандум про співпрацю з…

черв. 11, 2021
Голова правління Фонду міжнародної солідарності Рафал Дзєньчоловський та Голова…

Обмін досвідом між Польщею і Україною – семінар…

черв. 11, 2021
10 червня 2021 року відбувся семінар «Практичний досвід впровадження методики CAF у…

Психологічна допомога для ветеранів та їхніх…

черв. 08, 2021
Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні розпочало реалізацію…