У зв'язку з російською агресією проти України, з ініціативи Канцелярії прем'єр-міністра Республіки Польща, було прийнято рішення про заснування Фонду імені блж. сщмч. Климентія Шептицького. Місія Фонду допомогти жінкам, які перебували у російському полоні, та дітям до 18 років, які втратили батьків через війну. Для реалізації цього задуму Польща виділила більше 8 мільйонів злотих. Про створення Фонду повідомили на прес конференції, яка відбулася  17 серпня.

В рамках проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», що реалізується Фондом міжнародної солідарності у рамках програми "U-LEAD з Європою" і співфінансується програмою польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, експертами проєкту були напрацьовані пропозиції до важливого проєкту Закону № 7557 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони» від 14.07.2022 року.

1 липня Фонд міжнародної солідарності (Республіка Польща) у партнерстві з BGK (Bank Gospodarstwa Krajowego) — Польським банком розвитку передали регіональним лікарням України 25 нових автомобілів швидкої допомоги, придбаних за кошти ЄС. Це допоможе задовольнити надзвичайні потреби України у сфері охорони здоров’я під час війни. Карети швидкої допомоги прибули з Польщі і зараз їх транспортують зі Львова до територіальних громад, які найбільше потребують допомоги. Це громади, які надають притулок для внутрішньо переміщених осіб або постраждали під час окупації.

 

Фото: Суспільне Полтава

 

Представники Державної Служби України з надзвичайних ситуацій та експерти проєкту «Вогнеборці» спільними зусиллями створили умови для внесення важливих змін до нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту. Зокрема, в бюджетній класифікації відтепер передбачено код 8130 "Забезпечення діяльності місцевої та добровільної пожежної охорони", а в попередній класифікації зазначалась тільки місцева пожежна охорона.  

У грудні 2021 року громади-учасниці проєкту «Вогнеборці» з 10 областей України отримали першу поставку спецодягу на загальну суму понад 800 тис.грн., в тому числі спецкостюми, рукавички та підшоломники. В 2022 році в рамках проєкту очікується ще одне надходження спецодягу для Добровільних пожежних команд (ДПК)  

Понад 3000 учнів початкових класів у 8 областях України вже отримали посібник з профорієнтації «Працюємо з природою», розроблений нашою командою в рамках програми EU4Skills. До 2023 року планується вихід 14 посібників у серії «Я досліджую світ професій», і кожен з них розрахований на певну групу професій. 

9-10 грудня в Києві відбувся «Форум кращих практик» - підсумкова конференція діяльності Фонду міжнародної солідарності та територіальних громад у сфері соціальної політики в Україні. У рамках процесу децентралізації українські громади були зобов’язані взяти на себе більшість завдань у сфері соціального захисту населення. Представникам місцевого самоврядування довелося напрацьовувати нові підходи до таких складних питань, як боротьба з домашнім насильством, послуга «тимчасового відпочинку» для батьків дітей з інвалідністю, розвиток спортивно-ігрових інклюзивних просторів, реабілітаційне обладнання та психологічна допомога,  центр для тимчасового проживання осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, програми для людей похилого віку тощо.  

12 листопада команда Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні організувала вебінар для громад-учасниць проєкту «Вогнеборці» щодо залучення учнівської молоді до добровільного пожежно-рятувального руху. Практичним досвідом з представниками громад поділилася Олена Овсяннікова, членкиня координаційної ради ГО Всеукраїнський громадський дитячий рух «Школа безпеки». За понад 20 років діяльності ГО в Україні сотні дітей шкільного віку здобули знання, як діяти у складних ситуаціях та рятувати не тільки себе, але й своїх близьких та тих людей, хто опиниться поруч й потребуватиме допомоги.  

Напередодні Нового Року до учнів шкіл восьми областей України потрапить посібник «Працюємо з природою» — інноваційний самовчитель з профорієнтації для учнів початкової школи. Це перший з 14 підручників серії «Я досліджую світ професій», розроблених в рамках програми «EU4Skills», в реалізації якої бере участь польський Фонд міжнародної солідарності. Підручник «Працюємо з природою» допоможе українським школярам дізнатися про світ природничих професій, розвинути свої інтереси та навички через практичну діяльність і активне самопізнання. У межах «EU4Skills» наші експерти вивчали законодавство, підручники й систему організації професійної орієнтації країн ЄС, зокрема Польщі, та співпрацюють з МОН щодо розроблення стандартів та освітніх програм. Для України це перша спроба впровадження сучасного системного та комплексного підходу до профорієнтації в рамках шкільної програми згідно принципів Нової української школи. Ми попросили Алевтину Седоченко, експертку з профорієнтації, розказати детальніше  про унікальність посібника.

4 листопада в Києві відбулась масштабна подія —  Всеукраїнський форум  з безпекових питань  «Україна 30. Безпечна громада»,  який  урочисто  відкрив Президент України Володимир Зеленський.  Захід  об’єднав  понад 300 учасників: представників громад з усіх областей України, урядовців з Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства розвитку громад та територій України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та інших державних інституцій. До роботи форуму долучилась і Лілія Атнажева, координаторка нашого проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні». 

Погожого осіннього ранку футбольне поле у Сосниці спорожніло. На стадіоні місцеві хлопчаки, озброївшись калькуляторами на телефонах, намагалися заробити свій перший мільйон у грі «Гроші як складова життя підлітка» разом із психологинею Яною Смоляр. Арифметика на відкритому повітрі – лише частина великого інтеграційного заходу «Гроші Є!», який провели у Сосницький громаді за підтримки Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні. На захід запрошено ветеранів АТО, їхніх дружин, дітей та родичів загиблих воїнів – зіграти у фінансову гру, отримати приємні емоції та відпочити від рутини.  

З 24 жовтня триває навчальний візит до Польщі представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Головних управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій Житомирської, Черкаської, Івано-Франківської, Львівської, Херсонської, Луганської, Полтавської, Сумської, Рівненської, Закарпатської областей. Мета візиту  ознайомитись із польським досвідом в організації цивільної безпеки на місцевому рівні, в тому числі щодо діяльності Добровільних пожежних команд. 

НОВИНИ

Розпочав діяльність Фонд імені блаженного…

серп. 17, 2022
У зв'язку з російською агресією проти України, з ініціативи Канцелярії прем'єр-міністра…

ВОГНЕБОРЦІ: ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОЄКТУ ЗАКОНУ № 7557…

серп. 11, 2022
В рамках проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому…

Фонд міжнародної солідарності передав 25 нових…

лип. 04, 2022
1 липня Фонд міжнародної солідарності (Республіка Польща) у партнерстві з BGK (Bank…

«Вогнеборці»: внесено зміни до бюджетної…

трав. 24, 2022
Фото: Суспільне Полтава Представники Державної Служби України з надзвичайних ситуацій та…