Фото: Суспільне Полтава

 

Представники Державної Служби України з надзвичайних ситуацій та експерти проєкту «Вогнеборці» спільними зусиллями створили умови для внесення важливих змін до нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту. Зокрема, в бюджетній класифікації відтепер передбачено код 8130 "Забезпечення діяльності місцевої та добровільної пожежної охорони", а в попередній класифікації зазначалась тільки місцева пожежна охорона.  

У грудні 2021 року громади-учасниці проєкту «Вогнеборці» з 10 областей України отримали першу поставку спецодягу на загальну суму понад 800 тис.грн., в тому числі спецкостюми, рукавички та підшоломники. В 2022 році в рамках проєкту очікується ще одне надходження спецодягу для Добровільних пожежних команд (ДПК)  

Понад 3000 учнів початкових класів у 8 областях України вже отримали посібник з профорієнтації «Працюємо з природою», розроблений нашою командою в рамках програми EU4Skills. До 2023 року планується вихід 14 посібників у серії «Я досліджую світ професій», і кожен з них розрахований на певну групу професій. 

9-10 грудня в Києві відбувся «Форум кращих практик» - підсумкова конференція діяльності Фонду міжнародної солідарності та територіальних громад у сфері соціальної політики в Україні. У рамках процесу децентралізації українські громади були зобов’язані взяти на себе більшість завдань у сфері соціального захисту населення. Представникам місцевого самоврядування довелося напрацьовувати нові підходи до таких складних питань, як боротьба з домашнім насильством, послуга «тимчасового відпочинку» для батьків дітей з інвалідністю, розвиток спортивно-ігрових інклюзивних просторів, реабілітаційне обладнання та психологічна допомога,  центр для тимчасового проживання осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, програми для людей похилого віку тощо.  

12 листопада команда Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні організувала вебінар для громад-учасниць проєкту «Вогнеборці» щодо залучення учнівської молоді до добровільного пожежно-рятувального руху. Практичним досвідом з представниками громад поділилася Олена Овсяннікова, членкиня координаційної ради ГО Всеукраїнський громадський дитячий рух «Школа безпеки». За понад 20 років діяльності ГО в Україні сотні дітей шкільного віку здобули знання, як діяти у складних ситуаціях та рятувати не тільки себе, але й своїх близьких та тих людей, хто опиниться поруч й потребуватиме допомоги.  

Напередодні Нового Року до учнів шкіл восьми областей України потрапить посібник «Працюємо з природою» — інноваційний самовчитель з профорієнтації для учнів початкової школи. Це перший з 14 підручників серії «Я досліджую світ професій», розроблених в рамках програми «EU4Skills», в реалізації якої бере участь польський Фонд міжнародної солідарності. Підручник «Працюємо з природою» допоможе українським школярам дізнатися про світ природничих професій, розвинути свої інтереси та навички через практичну діяльність і активне самопізнання. У межах «EU4Skills» наші експерти вивчали законодавство, підручники й систему організації професійної орієнтації країн ЄС, зокрема Польщі, та співпрацюють з МОН щодо розроблення стандартів та освітніх програм. Для України це перша спроба впровадження сучасного системного та комплексного підходу до профорієнтації в рамках шкільної програми згідно принципів Нової української школи. Ми попросили Алевтину Седоченко, експертку з профорієнтації, розказати детальніше  про унікальність посібника.

4 листопада в Києві відбулась масштабна подія —  Всеукраїнський форум  з безпекових питань  «Україна 30. Безпечна громада»,  який  урочисто  відкрив Президент України Володимир Зеленський.  Захід  об’єднав  понад 300 учасників: представників громад з усіх областей України, урядовців з Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства розвитку громад та територій України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та інших державних інституцій. До роботи форуму долучилась і Лілія Атнажева, координаторка нашого проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні». 

Погожого осіннього ранку футбольне поле у Сосниці спорожніло. На стадіоні місцеві хлопчаки, озброївшись калькуляторами на телефонах, намагалися заробити свій перший мільйон у грі «Гроші як складова життя підлітка» разом із психологинею Яною Смоляр. Арифметика на відкритому повітрі – лише частина великого інтеграційного заходу «Гроші Є!», який провели у Сосницький громаді за підтримки Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні. На захід запрошено ветеранів АТО, їхніх дружин, дітей та родичів загиблих воїнів – зіграти у фінансову гру, отримати приємні емоції та відпочити від рутини.  

З 24 жовтня триває навчальний візит до Польщі представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Головних управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій Житомирської, Черкаської, Івано-Франківської, Львівської, Херсонської, Луганської, Полтавської, Сумської, Рівненської, Закарпатської областей. Мета візиту  ознайомитись із польським досвідом в організації цивільної безпеки на місцевому рівні, в тому числі щодо діяльності Добровільних пожежних команд. 

«Та це ж громада-свято»! Так гості Чернігівщини відгукуються про Менську територіальну громаду. Завдяки процесу децентралізації представники місцевого самоврядування змогли перетворити похмуру радянську будівлю на креативний, теплий та інноваційний простір, до якого містяни приходять родинами на святкування важливих дат. До Дня Захисників та Захисниць України за підтримки Фонду Міжнародної солідарності в Мені провели інтеграційний захід "Моя сім’я – моя суперсила!". Подія об’єднала учасників бойових дій на сході України, членів їхніх родин та всіх бажаючих.

Напередодні Дня захисників  та  захисниць України, на Прилуччині відбулося урочисте відкриття трояндової Алеї Пам’яті. Найблагородніші квіти, що проростуть весною  це  знак скорботи і щирої вдячності всім воїнам, які загинули в боях за Україну. Інтеграційний захід із глибокою та символічною назвою «Перетин світів» об’єднав ветеранів АТО, родини загиблих, представників органів міського самоврядування, музейних працівників, психологів, молодь. 

 

22-23 вересня відбулись польсько-українські координаційні зустрічі  в рамках проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні». З цією метою до України прибув Марек Ковальський, генерал Державної Пожежної Служби Республіки Польща у відставці, голова керівного  комітету проєкту, член правління Асоціації Добровільних пожежних команд Республіки Польща. 

 

НОВИНИ

«Вогнеборці»: внесено зміни до бюджетної…

трав. 24, 2022
Фото: Суспільне Полтава Представники Державної Служби України з надзвичайних ситуацій та…

Громади отримали першу поставку спецодягу для…

груд. 30, 2021
У грудні 2021 року громади-учасниці проєкту «Вогнеборці» з 10 областей України отримали…

EU4Skills: У 8 ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ ШКОЛИ ОТРИМАЛИ…

груд. 28, 2021
Понад 3000 учнів початкових класів у 8 областях України вже отримали посібник з…

«Форум кращих практик»: громади презентують свої…

груд. 22, 2021
9-10 грудня в Києві відбувся «Форум кращих практик» - підсумкова конференція діяльності…