15 липня закінчився термін подання заявок від територіальних громад України на участь у конкурсі проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», який реалізується Представництвом Фонду міжнародної солідарності в Україні. За результатами підрахунку на розгляд комісії було отримано 249 аплікаційних форм від міських, селищних та сільських рад. Враховуючи, що в цілому, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України на всій території країни було сформовано 1469 територіальних громад, то наразі маємо дуже високий рівень зацікавлення тематикою цивільного захисту - 17% від загальної кількості територіальних громад.

Це ще раз засвідчує, наскільки питання цивільного захисту, зокрема, пожежної безпеки, є важливими та актуальними на місцевому рівні. Громади потребують підтримки у зміцненні системи цивільного захисту, в тому числі, навчальної, експертної для розробки відповідної документації та матеріально-технічної допомоги – для запуску процесу функціонування добровільних пожежних команд. Слід також зазначити, що і на державному рівні є потреба аналізу та удосконалення існуючої нормативно-правової бази, яка дозволяла б у повній мірі використовувати наявний потенціал громад та успішно імплементувати досвід країн Європейського Союзу для України. 

Наступним кроком в рамках проєкту стане попередній відбір конкурсною комісією громад. Інформація про перелік відібраних громад буде розміщена  на нашому сайті та на сторінці у фейсбуці, враховуючи значну кількість отриманих заявок, - очікувано до 26 липня.  Після попереднього відбору відбудуться верифікаційні візити до громад. Про остаточний відбір громад-учасниць проєкту буде оголошено на початку вересня 2021 року на інформаційних ресурсах Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні. 

 Нагадаємо, що проєкт «Вогнеборці» розрахований на 3 роки і спрямований на підтримку системи цивільного захисту населення в громадах України шляхом формування добровільних пожежних команд, допомоги громадам в розробці планів реагування на надзвичайні ситуації та навчальних візитів до Польщі представників громад та представників Головних управлінь ДСНС України у відповідних областях громад-учасниць проєкту для вивчення польського досвіду у вказаній сфері. 

 

Проєкт реалізується Фондом міжнародної солідарності у рамках програми "U-LEAD з Європою" і співфінансується програмою польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща. 

 

НОВИНИ

«Придибенції по-барськи: простір для спілкування…

вер. 28, 2021
Фото Відділу соціальної політики та охорони здоров'я Барської міської ради…

«Адаптуємо побачене під наше законодавство,…

вер. 13, 2021
Учасники навчальних візитів до центрів надання соціальних послуг у Польщі діляться…

Оголошуємо…

вер. 02, 2021
Фонд міжнародної солідарності щиро вітає…

Боротьба з COVID-19: «Конвой Солідарності» прибув…

серп. 27, 2021
24 серпня з Польщі до Києва прибув «Конвой Солідарності» - гуманітарний конвой для…