Стихійні лиха, з якими нині повсякчас стикаються європейські країни, нагадують нам про важливість роботи служб цивільного захисту. Підвищення їхньої ефективності, є однією з важливих проблем на найближчі роки, тому Представництво реалізовує проєкт, спрямований на реформування української системи цивільного захисту. Одним із кроків в цьому напрямку є підписання Меморандуму про співпрацю між Фондом та Державною службою України з надзвичайних ситуацій, шо відбулося 29 липня 2021 р.

 

В Україні існує низка проблем у сфері цивільного захисту, включно з неналежним співвідношенням кількості рятувальників до кількості мешканців: 1 особа на 1000 жителів. Для порівняння, у Польщі цей показник у сім разів вищий. Це можливо лише завдяки розповсюдженню  руху добровольців – борців з надзвичайними ситуаціями. Ще однією проблемою є недостатня кількість підрозділів для швидкого реагування на надзвичайні ситуації у сільській місцевості. Як наслідок, щороку внаслідок пожеж гинуть сотні осіб, а матеріальні втрати становлять приблизно 160 млн. євро. Крім того, чинне законодавство з питань цивільного захисту в Україні потребує вдосконалення як на державному, так і на місцевому рівні.

 

В результаті спільної роботи польських та українських фахівців була створена концепція адаптації польської моделі добровольчих пожежних команд до українських умов, що має підвищити ефективність українських пожежних підрозділів, особливо в сільській місцевості. Ми плануємо створити мережу добровільних пожежних команд, які оснащені професійним обладнанням, а в громадах є опрацьовані плани реагування на надзвичайні ситуації, паспорт ризиків та інші документи у сфері цивільного захисту. Для більш ефективного обміну досвідом ми також плануємо організувати тренінги та навчальні візити до Польщі, в яких візьмуть участь представники місцевого самоврядування Польщі та пожежники з одного боку, та представники громад та Державної служби України з надзвичайних ситуацій з іншого. Водночас буде створено спільну комісію, у якій, разом із Державною службою України з надзвичайних ситуацій, ми маємо намір підготувати низку пропозицій щодо змін до законодавства України, що регулює діяльність добровольчих пожежних команд. Підписаний Меморандум дає реальну надію на поступове впровадження у життя рішень, які будуть випрацювані спільними зусиллями.

 

Проєкт реалізується Фондом міжнародної солідарності у рамках програми "U-LEAD з Європою" і співфінансується програмою польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.


 

НОВИНИ

«Придибенції по-барськи: простір для спілкування…

вер. 28, 2021
Фото Відділу соціальної політики та охорони здоров'я Барської міської ради…

«Адаптуємо побачене під наше законодавство,…

вер. 13, 2021
Учасники навчальних візитів до центрів надання соціальних послуг у Польщі діляться…

Оголошуємо…

вер. 02, 2021
Фонд міжнародної солідарності щиро вітає…

Боротьба з COVID-19: «Конвой Солідарності» прибув…

серп. 27, 2021
24 серпня з Польщі до Києва прибув «Конвой Солідарності» - гуманітарний конвой для…