Тривають верифікаційні візити до громад в рамках проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні». Минулого тижня команда проєкту відвідала 16 громад із 5 областей України.

Слід рівень зацікавленості керівництва громад у покращенні умов безпеки для своїх мешканців, готовності виділити приміщення для пожежної машини й облаштування осередку Добровільної пожежної команди як окремого самостійного підрозділу.

Під час зустрічей команда проєкту аналізує поточну ситуацію в громаді, з’ясовує мотивацію долучитися до проєкту та визначає спроможність громади в подальшому підтримувати діяльність Добровільних пожежних команд. При цьому надзвичайно важливим є питання пошуку і відбору учасників цих команд, адже проєкт націлений на підтримку саме добровольців, які не отримуватимуть щомісячну заробітну плату. Натомість громада може визначати певні механізми заохочення для таких осіб – надавати щорічні путівки до оздоровчих закладів або пільги зі сплати окремих комунальних послуг (наприклад, водопостачання, вивезення сміття)  та ін.

Подібна система організації Добровільних пожежних команд є поширеною у Польщі, де цьогоріч Асоціація добровільних пожежних команд відзначатиме 100 років з дня заснування, а також в інших країнах Європи та світу і на практиці вже довела свою ефективність.

 

Проєкт реалізується Фондом міжнародної солідарності у рамках програми "U-LEAD з Європою" і співфінансується програмою польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

 

НОВИНИ

«Придибенції по-барськи: простір для спілкування…

вер. 28, 2021
Фото Відділу соціальної політики та охорони здоров'я Барської міської ради…

«Адаптуємо побачене під наше законодавство,…

вер. 13, 2021
Учасники навчальних візитів до центрів надання соціальних послуг у Польщі діляться…

Оголошуємо…

вер. 02, 2021
Фонд міжнародної солідарності щиро вітає…

Боротьба з COVID-19: «Конвой Солідарності» прибув…

серп. 27, 2021
24 серпня з Польщі до Києва прибув «Конвой Солідарності» - гуманітарний конвой для…