Фото Відділу соціальної політики та охорони здоров'я Барської міської ради

 

«Придибенції по-Барськи: простір для спілкування літніх мешканців»  це проєкт, реалізований у Барській територіальній громаді з любов’ю та повагою до старшого покоління. Ідея полягає у тому, щоб забезпечити пенсіонерам цікаве дозвілля та вберегти їх від почуття самотностіАдже громадяни, яким 60 і більше років, також прагнуть бути реалізованими, отримувати нові знання, брати активну участь у житті громади. З такою заявкою Барська ТГ перемогла на конкурсі «Фонду малих проєктів  2021 UA 01», який проводився Представництвом Фонду міжнародної солідарності в Україні в рамках проєкту “Підтримка процесу децентралізації: розвиток компетенцій об’єднаних територіальних громад у сфері надання соціальних послуг”.  

«Фонд малих проєктів» – один із трьох компонентів проєкту з підтримки децентралізації. Крім можливості реалізації власних ініціатив, учасники з Вінницької, Житомирської та Черкаської областей брали участь з серпня 2020 року у циклі тренінгів з управляння наданням соціальних послуг в громадах та з написання проєктних заявок, а також у навчальних поїздках до Польщі. Зараз прийшов час втілювати в життя те, чого вони навчилися. 

 

 

Фото Відділу соціальної політики та охорони здоров'я Барської міської ради

 

Барська територіальна громада вирішила подбати про одну з найчисленніших категорій населення – пенсіонерів, адже 30% населення громади складають люди похилого віку. Для підопічних підготували якісну та різноманітну програму. Зустрічі з лікарями, адвокатами та фахівцями з різних питань життєдіяльності міста. Майстер-класи з живопису, розпису імбирних пряників та в'язаного ґрафіті. Заняття з режисером та поїздки на професійну студію звукозапису. Музеї, театри, концерти, екскурсії… Барські пенсіонери на такі пропозиції відгукуються з ентузіазмом. Адже натхнення та жвавий інтерес до навколишнього світу не мають віку – варто лише відкрити нові можливості розвитку. Як саме «Придибенції» покращують життя – ми запитали  в учасників проєкту.  

 

 

Фото Відділу соціальної політики та охорони здоров'я Барської міської ради

 

Неля  Арламова-Кирюшина, 60 років: «Придибенції»  чудовий простір для спілкування! Літні люди, зазвичай, обмежені стінами помешкань,  особливо, якщо діти та внуки живуть  на далекій відстані. «Найбільша розкіш – розкіш людського спілкування»,  писав колись А. де Сент-Екзюпері.  Інтернет – це штучне. А на «Придибенціях» кожен може знайти щось для себе. Звичайно, для нас всіх є незабутніми поїздки у Білопілля та у Вінницю. Моє серце залишилось на «Літньому вечорі», майстер-класів  з  розпису пряників, малюванні картин. Я навмисно не закінчую мій «Французький букет»   розтягую задоволення від роботи. Дякуємо вам за можливість бути активними!»

 

Фото Відділу соціальної політики та охорони здоров'я Барської міської ради

 

Раїса В’юн, 67 років: «Про проєкт я почула від сусідів. Мені все дуже подобається, особливо екскурсії, поїздки до Музею хліба та театру імені Садовського у Вінницю, виступ акторів-аматорів з УТОСу  у виставі Барського МХАТу  «Кохання, як воно є», зустріч з лікарями медичного центру «МедОк». Участь у «Придибенціях» мені запам’ятається на все життя! Я вважаю, що цей проєкт потрібно продовжувати і надалі. Особливо хочеться більше екскурсій цікавими місцями України».