Фото: Суспільне Полтава

 

Представники Державної Служби України з надзвичайних ситуацій та експерти проєкту «Вогнеборці» спільними зусиллями створили умови для внесення важливих змін до нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту. Зокрема, в бюджетній класифікації відтепер передбачено код 8130 "Забезпечення діяльності місцевої та добровільної пожежної охорони", а в попередній класифікації зазначалась тільки місцева пожежна охорона.  

 

Це нововведення є дуже важливим для розвитку добровольчого пожежного руху в Україні. Нагадаємо, що місцева пожежна охорона передбачає фінансування на ставках осіб, які здійснюють пожежну охорону в громаді.  Добровольці ж, серед яких чимало вчителів, підприємців, продавців, трактористів та представників інших професій, займаються пожежною діяльністю на волонтерських засадах і не є штатними пожежниками. Внесені зміни до бюджетної класифікації дозволять органам місцевого самоврядування належним чином забезпечити добровольців, а саме: здійснювати оплату за страхування життя та здоров’я, купувати спец.одяг та ін.  

 

Вказані зміни — це ще один крок до покращення правового середовища діяльності Добровільних пожежних команд в Україні.

 

Документ: Наказ Міністерства фінансів України від 11.05.2022 року №137 "Про внесення змін до Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету".  

 

Проєкт «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні» реалізується Фондом міжнародної солідарності у рамках програми "U-LEAD з Європою" і співфінансується програмою польської співпраці задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща  

НОВИНИ

Громади отримали першу поставку спецодягу для…

груд. 30, 2021
У грудні 2021 року громади-учасниці проєкту «Вогнеборці» з 10 областей України отримали…

EU4Skills: У 8 ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ ШКОЛИ ОТРИМАЛИ…

груд. 28, 2021
Понад 3000 учнів початкових класів у 8 областях України вже отримали посібник з…

«Форум кращих практик»: громади презентують свої…

груд. 22, 2021
9-10 грудня в Києві відбувся «Форум кращих практик» - підсумкова конференція діяльності…

«ШКОЛА БЕЗПЕКИ»: ЗАЛУЧЕННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ ДО…

лист. 30, 2021
12 листопада команда Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні…