Solidarity Fund PL in Ukraine

Цивільний захист

Діяльність Фонду у сфері цивільного захисту стала відповіддю на необхідність реформування цієї сфери. В Україні у сфері цивільного захисту населення спостерігається низка проблем, в тому числі, невідповідне співвідношення кількості рятувальників до кількості мешканців: 1 особа на 1000 мешканців. Для порівняння, у Польщі цей показник всемеро більше! Це досягається завдяки добровольчому руху. Ще одним із викликів є недостатня кількість місцевих відділень для оперативного реагування на надзвичайні ситуації в сільській місцевості. Відповідно до встановлених світових стандартів час доїзду від моменту отримання виклику до місця події в сільській місцевості має становити 20 хвилин. Ще в 2017 році цей стандарт був закріплений і в Національній Стратегії Реформи Служб Охорони Безпеки України. Але по факту у переважній частині випадків він не дотримується, і як наслідок – близько 2 тисяч осіб щороку втрачає життя в результаті пожеж, матеріальні збитки ж оцінюються в обсязі близько 160 млн. євро. Окрім цього, чинне законодавство в Україні щодо цивільного захисту населення потребує удосконалення, як на державному рівні, так і на рівні місцевого самоврядування. 

Проєкти цивільного захисту:

Проєкт спрямований на підтримку системи цивільного захисту населення в українських громадах.

Проєкт спрямований на підтримку системи цивільного захисту населення в громадах України шляхом формування добровільних пожежних команд. 

Метою проєкту є удосконалення системи цивільного захисту в громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Волинської, Львівської та Полтавської областей шляхом розробки актів органів місцевого самоврядування, проведення навчання та підтримки у створенні добровільних пожежних команд.  

Перейти до вмісту